23 Mart 2018 Cuma

  • 3,966 TL
  • 4,893 TL
  • 167,99 TL
  • 117.110
BURSA 13°

Bursa'da 8 öğrencinin yaralandığı yürüyen merdiven kazası kamerada!

Bursa'da 8 öğrencinin yaralandığı yürüyen merdiven kazası kamerada!

Ankara’dan Bursa’ya turistik gezi için gelen öğrencilerin Tophaneye çıkan yürüyen merdivenlerde geçirdikleri kaza ve yaşanan panik anları güvenlik kameralarına yansıdı.

11 Mart 2018 Pazar 08:21 ASAYİŞ

Ankara İMKB Ortaokulu öğrencileri tarihi gezi için Bursa'ya geldi. Güvenlik kamerası görüntülerinde öğrenci ve velilerden oluşan 100 kişilik grubun yürüyen merdivenler ile Çakırhamam'dan Osmangazi Türbesi’nin bulunduğu Tophane Yokuşu'na çıktığı görüldü. Aynı anda çok sayıda kişinin bindiği merdiven birden ters yönde hareket etmeye başladı. Öğrencilerin merdivenden düştüğünü fark eden veliler telaşla kazanın olduğu yere koşturdu. Yaralanan öğrenciler veli ve çevredeki vatandaşların yardımıyla daha güvenli yerlere taşındı.

Yukarı çıkan merdivenin birden ters yöne hareket etmesi ile dengelerini kaybederek düşen öğrencilerden Pınar Dönmez, Zeynep Sude Akbaş, Damla Nur Akkuş, Cengiz Han Perçin, Selen Gündoğdu, Sümeyye Merve Kılıç, Emre Ali Fidan ile bir öğrenci velisi yaralandı. Çevredekilerin haber vermesi ile olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri yaralılara müdahale ederek çevre hastanelere götürdü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Alkolle beraber yüksek dozda eroin alınca... Genç kızın acı sonu

Alkolle beraber yüksek dozda eroin alınca... Genç kızın acı sonu