20 Mart 2018 Salı

  • 3,934 TL
  • 4,835 TL
  • 165,72 TL
  • 116.310
BURSA 21°

Bursa'da arkadaşını bıçakla doğrayan sanığın cezası belli oldu

Bursa'da arkadaşını bıçakla doğrayan sanığın cezası belli oldu

Bursa’da arkadaşını vahşice öldürmekten yargılanan şahıs, 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

27 Ekim 2017 Cuma 13:38 ASAYİŞ

Bursa’da geçen yıl aralık ayında ortadan kaybolan Hüseyin Altı'nın (35), arkadaşı Akif Tamtürk (43) tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Altı'nın telefon kayıtlarını inceleyen emniyet ekipleri, şahsın en son, arkadaşı Akif Tamtürk ile görüştüğünü tespit etti. Gözaltına alınan Tamtürk cinayeti itiraf ederek tüm ayrıntılarını anlattı.

Akif Tamtürk, Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘canavarca his saiki veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet talebiyle son kez hakim karşısına çıktı. Polis, savcılık ve nöbetçi mahkemede cinayeti en ince detayına kadar anlatan sanık, mahkemede Hüseyin Altı’yı öldürmediğini iddia etti. Tamtürk, “İlk ifadeleri korktuğumdan dolayı verdim. Adliyeye çıkarken polis, ‘Bizim dediğimiz şekilde ifade vermezsen ayaklarına sıkacağız’ dedi. Ben maktulle görüştüm. Ancak şahıs benim evime gelmedi” dedi.

Yargılama süresince verdiği çelişkili ifadeler nedeniyle, Mahkeme Başkanı Hakim İsmail Yılmaz'ın, "Ben 25 yıldır bu meslekteyim. Zaten bizim de karşımıza hep senin gibi mükemmel ve masum insanlar geliyor" diyerek tepki gösterdiği Akif Tamtürk'e tahrik indirimi yapılarak, 18 yıl hapis cezası verildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Melih Gökçek yarın istifa ediyor

Melih Gökçek yarın istifa ediyor