21 Şubat 2018 Çarşamba

  • 3,792 TL
  • 4,676 TL
  • 163,08 TL
  • 113.433
BURSA 13°

Bursa'da bir hırsız, yardım paralarını çaldı!

Bursa'da bir hırsız, yardım paralarını çaldı!

Bursa’nın İnegöl ilçesinin en eski ibadethanelerinden Yeşil Cami bahçesinde bulunan dernek lokaline giren hırsız, caminin doğalgaz ve elektrik borcunu ödemek için toplanan yardım paralarını çaldı.

01 Şubat 2018 Perşembe 20:01 ASAYİŞ

Arabaları çalan, dükkanlara ve evlere giren hırsızlar, bu kez camilere dadandı. İnegöl’de Yeşil Cami’nin bahçesinde bulunan Yeşil Cami Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği lokaline gece geç saatlerde pencereden giren hırsız, caminin doğalgaz ve elektrik borcunu ödemek için toplanan yaklaşık 2 bin lirayı çaldı. Güvenlik kameralarına yansıyan hırsızlık olayında, hırsız dernek lokali önünde önce etrafı kolaçan ediyor. Lokalin kapısını zorlayan hırsız, kapıyı açmayı beceremeyince pencereye yöneliyor.

Kısa sürede pencereyi açan hırsız, pencereden lokalin içine giriyor. Yaklaşık 5 dakika boyunca içerideki dolap ve çekmeceleri kurcalayan hırsız, cami cemaatinden toplanan yaklaşık 2 bin liralık yardım parasını aldıktan sonra yine pencereden çıkarak uzaklaşıyor.

DAHA ÖNCE DE SOYULDU

Sabah dernek lokaline gelen Yeşil Cami Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Metin Deniz, hırsızlık olayını fark ederek, durumu emniyet ekiplerine bildirdi. Deniz, daha önce de cami bahçesinde bulunan çay ocağının iki kez soyulduğunu belirtti.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İNCELENİYOR

Olay yerine gelen Emniyet ekipleri, güvenlik kamera görüntülerini incelerken, Olay Yeri İnceleme ekibi de lokal içerisinde parmak izi çalışması yaparak, hırsızın yakalanması için geniş çaplı araştırma ve soruşturma başlattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da korkutan patlama

Bursa'da korkutan patlama