24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA

Bursa'da büyük ihmal! Koca dolap üzerine devrildi

Bursa'da büyük ihmal! Koca dolap üzerine devrildi

Bursa Nilüfer’de 7yaşındaki ilkokul öğrencisi Yusuf Ertaş, teneffüste 1 metre 85 santimlik dolabın üzerine devrilmesi sonucu hastanede yaşam savaşı veriyor.

20 Eylül 2017 Çarşamba 13:18 ASAYİŞ

Olay, merkez Nilüfer ilçesinde Canaydın İlkokulu'ndaki 2-D sınıfında dün 14.30'da meydana geldi. Sınıfta akıllı tahtanın hemen yanında bulunan 1 metre 85 santim yüksekliğindeki dolap tam olarak sabitlenmediği için teneffüs sırasında arkadaşları ile birlikte oynayan 7 yaşındaki Yusuf Ertaş’ın üzerine devrildi. Dolabın altında başına aldığı darbeyle birlikte burnundan kan gelen çocuğa ilk önce kat sorumlusu öğretmen müdahale etti. Küçük Yusuf’un aynı okulda 4’üncü sınıfta okuyan ağabeyi Muhammet Ertaş da kardeşini kanlar içerisinde görünce şaşkına döndü. Olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan küçük çocuk, kafatasında 2 ayrı bölgede kırık tespit edilip beyin cerrahi bölümünde gece yapılan ameliyatın ardından yoğun bakıma alındı. Ağabeyi Muhammet Said Ertaş'a ise okulda sağlık ekibi tarafından müdahale edildi.

NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK

Bursa’da bir belediyede hukuk işlerinde çalışan baba Adnan Ertaş olayı kendisini cep telefonundan arayan sınıf annesinden öğrendiğini söyledi. Dün geceden bu yana yoğun bakımda tedavisi yapılan oğlundan gelecek iyi haberi alabilmek için kapı önünde nöbet tutan baba Adnan Ertaş olayın şokunu atamadıkları için daha karakola gidip şikayetçi bile olamadıklarını dile getirdi. Ertaş “Şu anda tek beklentim oğlumun sağlığına kavuşması. Olayı bana okul idarecileri değil, sınıf annesi telefon ile bildirdi. Onu bu durumda gören diğer oğlumun da psikolojisi bozuldu. Çocuk ağlıyor, yemek yemiyor. Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi.

Olayda okulun ihmali olduğunu ve şikayetçi olacağını söyleyen baba, "Olay teneffüs sırasında yaşanmış, tanık olan tüm öğrenciler evlerine gönderilmiş. Kat görevlisi öğretmen müdahale etmiş" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'daki altın dolandırıcıları yakalandı

Bursa'daki altın dolandırıcıları yakalandı