21 Kasım 2017 Salı

  • 3,924 TL
  • 4,605 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
BURSA

Bursa'da cinayet işleyen çocuk hakkında karar verildi!

Bursa'da cinayet işleyen çocuk hakkında karar verildi!
  • 915

Bursa’da cinayetten yargılanan 14 yaşındaki çocuk hakim karşısına çıktı. 5 yıl ceza alan çocuk yaşının küçük olması ve infaz yasasında yapılan değişiklik sebebiyle tahliye oldu.

27 Aralık 2016 Salı 10:11 ASAYİŞ

Olay Nisan ayında meydana geldi. 14 yaşındaki G.E., ağabeyinin eşini kaçırdığı iddiasıyla tartıştığı Yılmaz Özçimen’i (20) öldürmekten hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık G.E., son kez hakim karşısına çıktı.

Maktulün, ağabeyinin eşini kaçırdığını iddia eden G.E. olay günü nişanlısı ve akrabalarıyla oturduğunu ifade eden sanık, pencereden Yılmaz Özçimen’i gördüğünü, yengesi Sinem’i neden kaçırdığını sorduğunu söyledi.

Sanık ifadesine şöyle devam etti: “Sana mı soracağım, sen karışma’ şeklinde sözler söyleyip küfretti. Daha sonra tabancasını çıkartıp, bana doğru ateş etti. Ben de koltuğun altında bulunan ruhsatsız silahı alıp, birkaç el ateş ettim. Ardından yere düştü. Evden çıkıp, havaya 3-4 el ateş ettim. Arkamdan kimse gelmesin diye kaçtım” şeklinde konuştu.

Sanık en son olarak beraatini istediğini okula gitmek istediğini belirtti. Mahkeme heyeti 5 yıl ceza verdiği sanığın tahliyesine karar verdi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da Suriyelilerle ilgili çarpıcı istatistik!

Bursa'da Suriyelilerle ilgili çarpıcı istatistik!