22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,845 TL
  • 167,49 TL
  • 118.247
BURSA 22°

Bursa’da iki pazarcıyı vuran emekli polis için flaş gelişme!

Bursa’da iki pazarcıyı vuran emekli polis için flaş gelişme!

Bursa’da Ömer Dönmez ve Nuri Mutlu’nun tezgâhından aldığı mandalinaları beğenmeyen emekli polis memuru Gürkan Erol dehşet saçtı. Savcı, iki pazarcıyı da silahla yaralayan Erol hakkında iddianamesini tamamladı.

08 Mart 2018 Perşembe 12:24 ASAYİŞ

Olay 2017 Ekim ayında Gökdere Pazarı'nda meydana geldi. Emekli polis memuru Gürkan Erol, pazar yerinde Ömer Dönmez’e ait tezgahtan mandalina aldı. Erol, bir süre mandalinaları inceledikten sonra Dönmez'e, "Bunları beğenmedim, güzel mal sat" dedi.  Ömer Dönmez ve aynı tezgâhta satış yapan Nuri Mutlu, "Beğenmediysen pazarda mandalina satan çok arkadaş var, onlardan al” diye karşılık verince tartışma çıktı.

YARALI KURTULDULAR

Tartışma büyüyünce üzerindeki ruhsatlı tabancasını çeken Gürkan Erol, Ömer Dönmez‘i karnından ve ayağından; Nuri Mutlu’yu ise ayaklarından vurdu. Bu sırada pazar yerinde devriye gezen Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı sokak timleri Erol’u gözaltına aldı. İki yaralı olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı ve tedavi bitiminin ardından taburcu oldu. Erol ise mahkemece tutuklandı.

İDDİANAME

Soruşturmayı tamamlayan savcı iddianameyi hazırladı. Gürkan Erol hakkında pazarcı Ömer Dönmez'e karşı ‘adam öldürmeye tam teşebbüs’ suçundan ömür boyu, Nuri Mutlu’ya karşı ise ‘kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına sebep olmak’ suçundan 3 yıl hapis cezası talebiyle dava açıldı. Erol, önümüzdeki günlerde Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim huzuruna çıkacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Irak'a operasyon sinyali

Irak'a operasyon sinyali