24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Bursa'da ikiz çek dolandırıcılığı

Bursa'da ikiz çek dolandırıcılığı

Bursa’daki işadamlarını ikiz çeklerle 500 bin lira dolandıran 4 kişi Manisa'da yakalandı. Zanlılardan iki kişinin daha önce de dolandırıcılıktan sabıkaları olduğu kaydedildi

21 Ağustos 2017 Pazartesi 15:27 ASAYİŞ

Balıkesir, İzmir, Manisa’dan Bursa’daki iş adamlarını arayan Mustafa T., Ali Ö., Suat B., ve İlhan D. isimli şahıslar iş adamlarına yüklü miktar da malzeme alacaklarını ve peşinat olarak kargo ile çek göndereceklerini belirtti. Dolandırıcıların gönderdikleri çekleri sorgulatan E.K., M.U. isimli firma sahipleri çeklerin sağlam müşteri çeki olduğunun söylenmesinin ardından şahıslarla irtibata geçerek istedikleri malları göndereceklerini ifade ettiler.

MALLARI KAMYONA YÜKLETTİLER

Bu sırada Bursa'dan bir nakliye firmasıyla anlaşan dolandırıcılar E.K.'dan 150 bin TL, M.U.'dan da 350 bin TL lik eldiven ve elektrik malzemesi alıp kamyona yükletti. Malları Balıkesir'de bir başka kamyona yükleyen dolandırıcılar 500 bin lira değerindeki malzemeleri İzmir'e gönderdi. Ertesi gün çekleri kullanmak isteyen firma sahipleri çeklerin ikiz çek olduğunu öğrenince şaşkına döndü. Firma sahiplerinin müracaatı üzerine harekete geçen Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri İzmir polisi ile koordineli çalışarak malları teslim almaya gelen 4 kişiyi gözaltına aldı.

Ali Ö. ve Suat B.'nin daha önce dolandırıcılıktan kaydı olduğu öğrenildi. Göz altına alınan dört şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Olay ile ilgili tahkikat devam ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa Emniyeti'nde görev değişikliği

Bursa Emniyeti'nde görev değişikliği