22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,845 TL
  • 167,49 TL
  • 118.247
BURSA 22°

Bursa'da yürüyen merdivende can pazarı! Birbirlerinin üzerine düştüler!

Bursa'da yürüyen merdivende can pazarı! Birbirlerinin üzerine düştüler!

Bursa’da turistik geziye gelen 100 civarındaki öğrenci, Tophane Yokuşu'nda bindikleri yürüyen merdivenin ters yöne hareket etmesiyle dengelerini kaybederek düştü. Can pazarının yaşandığı olayda, 7'si öğrenci 8 kişi yaralandı.

10 Mart 2018 Cumartesi 12:36 ASAYİŞ

Edinilen bilgiye göre, Ankara İMKB Ortaokulu öğrencileri tarihi gezi için Bursa'ya geldi.  İddiaya göre, öğrenci ve velilerden oluşan 100 kişilik grup yürüyen merdivenler ile Çakırhamam'dan Osmangazi türbesinin bulunduğu Tophane Yokuşu'na çıkmak istedi.  Yukarı çıkan merdivenin birden ters yöne hareket etmesi ile dengelerini kaybederek düşen öğrencilerden Pınar Dönmez, Zeynep Sude Akbaş, Damla Nur Akkuş, Cengiz Han Perçin, Selen Gündoğdu, Sümeyye Merve Kılıç, Emre Ali Fidan ile bir öğrenci velisi yaralandı. Çevredekilerin haber vermesi ile olay yerine gelen 112 acil servis ekipleri yaralılara müdahale ederek çevre hastanelere götürdü. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

ÇIĞLIK KIYAMETTİ

Okul gezisini koordine eden öğretmenlerden Selma Özbek, merdivenlerden yukarıya çıkarken birden ters yöne çalıştığını dile getirerek, “O anlar çığlık kıyametti. Düşen çocukları "ayakları sıkışmasın" diye çektik ama veliler düşünce onları kaldıramadık. Üst üste önümüze yığıldılar. Bu esnada çocuklar da düştü. "Çocuklara bir şey olacak" diye çok kaygılandık. Çünkü hepsinin sorumluluğu var üzerimizde" diye konuştu.  Öğrencilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı, durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Yürüyen merdiven ise kaza sebebiyle kapatıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Moody's, Türk bankalarının notunu kırdı

Moody's, Türk bankalarının notunu kırdı