18 Şubat 2018 Pazar

  • 3,748 TL
  • 4,650 TL
  • 162,51 TL
  • 116.511
BURSA 11°

Bursa'da zehir tacirlerine jandarmadan büyük darbe

Bursa'da zehir tacirlerine jandarmadan büyük darbe

Bursa Jandarma ekipleri zehir tacirlerine yapılan operasyonlarla göz açtırmıyor. Son üç ayda sadece jandarmanın yaptığı 46 operasyonda piyasa değeri 17 milyon lirayı bulan uyuşturucu ele geçirilerek bertaraf edildi.

22 Eylül 2017 Cuma 15:11 ASAYİŞ

M.Fatih DİL

Son dönemlerde güvenlik güçlerinin uyuşturucuyla mücadelede sergilediği eşsiz mücadele, geleceğin teminatı gençlerin zehirlenmesini önlemede büyük başarılar sağlıyor.

Bursa Jandarma Komutanlığı’nın yaptığı son açıklamaya göre son üç ayda uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığından korumak ve arzın azaltılması maksadıyla yapılan, yasadışı kenevir ekimi alanlarına ve uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan 46 operasyonda 15686 kök kenevir bitkisi ve 319 kilogram Kubar esrar ele geçirildi. Bu sırada yakalanan 38 şüpheli şahıs ise  uyuşturucu madde imal ve ticareti suçundan adli makamlara sevk edildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddenin mali değerinin 17 milyon TL.

MÜCADELE DEVAM EDECEK

Söz konusu yapılan açıklamada Bursa ili genelinde özellikle okul çevrelerinde uyuşturucu madde imal ve ticareti önlemeye yönelik istihbarı çalışmaların aralık verilmeden icra edileceği  ifade edilerek, zehir tacirlerine yönelik verilen savaşın aman  vermeden devam edeceği vurgulandı.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa, İstanbul ve İzmir'de 57 kişiyi dolandırdı! Ponzi Arzu'ya şoför şoku

Bursa, İstanbul ve İzmir'de 57 kişiyi dolandırdı! Ponzi Arzu'ya şoför şoku