23 Şubat 2018 Cuma

  • 3,788 TL
  • 4,663 TL
  • 161,85 TL
  • 116.841
BURSA 13°

Bursa'daki bebek cinayetinde önemli gelişme!

Bursa'daki bebek cinayetinde önemli gelişme!

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bir bebeğin öldürülmesiyle ilgili cezaları bozulan zanlılar tekrar hakim karşısına çıktı. Mahkemede ifade veren bebeğin babası olduğu iddia edilen polis memuru M.Ç., “Doğumdan ve çocuğun öldürülme olayından haberim yoktur” dedi.

01 Şubat 2018 Perşembe 11:08 ASAYİŞ

Gemlik'in Şahinyurdu Köyü'nde oturan F.D., 2013 yılında Orhangazi’de özel bir hastanede erkek bebek dünyaya getirdi. Aynı yılın Haziran ayında aileye telefon açıp aşı vurulması için bebeğin sağlık ocağına getirilmesini isteyen sağlık görevlileri, çelişkili ifadelerden şüphelenince polise bu konuda bilgi verdi. Polis, 21 yaşındaki F.D. ile annesi 40 yaşındaki N.G. ve babası 45 yaşındaki  S.G.'yi gözaltına aldı. N.G., kızının dünyaya getirdiği çocuğunun babasının, kendisiyle de ilişkiye giren Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru 38 yaşındaki M.Ç. olduğunu iddia etti.

N.G., doğumdan hemen sonra yanına bebeği de alarak M.Ç. ile buluştuğunu söyledi. N.G., M.Ç.'nin silahla kendisini tehdit edip bebeği boğdurduğunu, ardından cesedini evlerinin bahçesine gömdüklerini, kızını bir süre sonra başkasıyla evlendirdiğini söyledi. Bu ifadeden sonra gözaltına alınan polis memuru ile diğer 3 sanık tutuklandı. Bursa 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava devam ederken N.G. dışındaki 3 sanık tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yapılan DNA testinde bebeğin annesinin F.D., babasının ise M.Ç. olduğu ortaya çıktı. Mahkemede, suçu sabit görülen F.D. ile M.Ç. ve N.G.'ye 'Kasten adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, S.G.'ye ise 'suç kanıtlarını karartma' suçundan 5 yıl hapis cezası verdi.

“HAKSIZ YERE CEZAEVİNDEYİM”

Yargıtay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na tebligat yapılmadığı için bozduğu davayı usulden bozulmasının ardından görülen beşinci celseye tutuklu sanıklar N.G.,M.Ç., tutuksuz yargılanan F.D. ve babası S.G. hazır bulundu. Mahkemede yeniden ifade veren polis memuru M.Ç., eski savunmalarını tekrarlayarak, “F.D., olay tarihinde savcıya bebeğinin babasının kim olduğunu bilmediği yönünde ifade vermiştir. Daha sonra benim adımı vermiştir. Doğumdan ve çocuğun öldürülme olayından haberim yoktur. Ölen çocuğun benim olduğu yönündeki iddiaları da kabul etmiyorum. Haksız yere cezaevindeyim, tahliyemi istiyorum “ dedi.

"BEBEĞİ YUVAYA VERECEĞİNİ SÖYLEDİ"

Duruşmada söz alan F.D. ise, “Orhangazi’de doğum yaptıktan sonra annem ve bebeğimle birlikte Gemlik’e gittik. Annem bebeği yuvaya teslim edeceğim diyerek, beni zorla bir taksiye bindirip köye gönderdi. Olay tarihinde M.Ç. birden fazla telefon kullanıyordu. Hangisinden arayıp görüşme yaptığımızı anımsayamıyorum” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Cumhuriyet savcısı, tutuklu sanık polis memuru M.Ç.'nin tahliyesini, N.G.'nin tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Mahkeme heyeti, kısa bir aradan sonra N.G.'nin tutukluluk halin devamına, M.Ç.'nin ise oy çocukluğu ile tutukluluk halinin devamına, duruşmada F.D. tarafından M.Ç.'nin birden fazla cep telefon numarasının bulunduğunu söylemesi nedeniyle araştırılmasına karar verilerek duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da kaç kişi yaşıyor?

Bursa'da kaç kişi yaşıyor?