19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,924 TL
  • 4,815 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 18°

Bursa'dan zeytinleri aldı kayıplara karıştı

Bursa'dan zeytinleri aldı kayıplara karıştı

Bursa’da değeri 350 bin TL olan bir tır dolusu zeytini yükleyip kayıplara karışan sürücü, polis ekiplerinin takibiyle yakayı ele verdi.

19 Kasım 2017 Pazar 16:34 ASAYİŞ

Bursa’nın Gemlik ilçesinden 58 UD 229 sahte plakalı tıra 350 bin TL değerindeki 26 ton zeytini yükleyen Mustafa E. ve Doğan S. isimli şahıslar, zeytinleri aradan geçen 24 saatlik zamana rağmen İstanbul'daki alıcıya teslim etmedi. Durumun polis ekiplerine bildirilmesi üzerine güvenlik kameraları ile çevre il ve ilçelerdeki KGS sistemleri takip altına alındı. Sahte plakalı tırın gerçek plakasına ulaşılırken ekipler, 50 EN 955 gerçek plakalı tırın İstanbul Ambarlı limanı garajında park halinde olduğunu belirledi. İstanbul Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile ortak yapılan operasyonda tır, kasasındaki zeytinlerle birlikte ele geçirdi.

EN UFAK BİR ŞÜPHEDE HABER VERİN

 Tırda bulunan ve evrakta sahtecilik suçundan arandığı tespit edilen Doğan S. isimli vatandaş polis tarafından gözaltına alınırken, 350 bin TL'lik zeytin Gemlik'te bulunan mal sahibine akşam saatlerinde tutanakla teslim edildi.

Gemlik İlçe Emniyet Müdürü, zeytin hırsızlarının bulunmasında gayret gösteren polis ekiplerini tebrik ederek, “Vatandaşlarımızın dikkatli ve duyarlı olmasını istiyoruz. En ufak bir şüpheli durumda ücretsiz hizmet veren 155 polis imdat ve 156 jandarma imdat hatlarını arayarak bilgi vermelerini istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da yine traktör faciası

Bursa'da yine traktör faciası