24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA

Gemlikli Tuğçe göz göre göre cinayete kurban gitmiş!

Gemlikli Tuğçe göz göre göre cinayete kurban gitmiş!

Bursa Barosu’ndan, Gemlik’te evlilik teklifini reddettiği Aykut E. tarafından öldürülen 25 yaşındaki Tuğçe Uludağ davasına ve genç kızın ailesine sahip çıktı.

21 Aralık 2016 Çarşamba 17:48 ASAYİŞ

Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Tuğçe Uludağ’ın acılı ailesini ziyaret etti. Baba Özden Uludağ, Baro’dan gelen heyete cinayetin nasıl meydana geldiğini anlattı. Başkan Altun, olayla ilgili aileden daha sonra akıllarına gelen her türlü ayrıntıyı avukatlarına anlatmalarını istedi. Tuğçe’nin öldürülme olayının gündemde tutulmasının kadın cinayetlerine dur diyebilmek adına önemli olduğunu belirten Başkan Altun, baro olarak bu olayın peşini bırakmayacaklarını ifade etti. Altun, cinayette çok açık tehditler ve kanıtlar olduğunu belirterek bunların dava dosyasında yer aldığını hatırlattı. Türkiye’de hemen her gün bir kadın cinayetinin yaşandığını aktaran Altun, halkı bilinçlendirmek adına Tuğçe Uludağ olayının gündemde tutulmasının önemine değindi. Altun, “Tuğçe, cinayete kurban giden son kadın olsun” dedi.

OLAY

Gemlik Umurbey Mahallesi’nde, daha önce de Tuğçe Uludağ adlı genç kızı rahatsız ettiği bilinen Aykut E., olay günü genç kızı evinin önünde bekledi. Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü'nü bitiren ve Gemlik Halk Eğitim Merkezi’nde bilgisayar kursuna giden Tuğçe Uludağ, olay günü evine girmek isterken Aykut E.'yi gördü. Ertunç’un elinde silahı gören genç kız apartmana kaçıp kapıyı kapatmak isterken kurşunların hedefi oldu. Tuğçe Uludağ olay yerinde hayatını kaybetti. Uludağ’ın daha önce Aykut E.'yi  savcılığa şikayet ettiği ve hakkında genç kıza yaklaşmaması konusunda tedbir kararı verildiği öğrenildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Başakşehir’in keyfi yerinde

Başakşehir’in keyfi yerinde