24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Kocasına büyü yaptırmak istedi! 10 bin lirayı kaptırınca

Kocasına büyü yaptırmak istedi! 10 bin lirayı kaptırınca

İstanbul’da imam nikahlı eşine büyü yaptırmak isteyen kadın, bir medyum tarafından dolandırıldı.”24 günde kesin sonuç alacaksın” diyen sahtekara 10 bin lira kaptıran N.D savcılığa gittiğinde de “Sana da işlem yapmak gerekiyor” ifadeleriyle karşılaşınca kaçtı.

04 Eylül 2017 Pazartesi 10:15 ASAYİŞ

Sosyal medyada kendini hoca ve medyum olarak tanıtan kişiler vatandaşları muska ve büyü vaadiyle kandırmaya devam ediyor. Vatan’ın haberine göre dolandırıcıların son kurbanı ise İstanbul’da yaşayan 31 yaşındaki N.D. 3 yıllık imam nikâhlı eşiyle arasının düzelmesi için bir medyumla iletişime geçen kadın yapılacak işlemler için 10 bin liraya yakın para ödedi. Ancak işlemlerin sonunda istediği sonucu alamadı. N.D., “Paramı alamayacağım. Eşimi de kaybettim” ifadelerini kullandı.

‘EVLİLİĞİMİ KURTARMAK İSTEDİM’

N.D. 2012 yılında imam nikâhıyla evlendi. 2016 yılında evliliğinde sorunlar yaşamaya başladı. Bir arkadaşının tavsiyesi üzerine sosyal medyadan M.O isimli kişiye ulaştı. N.D. yaşanılanları şöyle anlattı: “M.O’yu aradım. Açmadı WhatsApp’tan yaz dedi. Sonra her şeyi anlattım. Çok çaresizdim. Eşimin bana bağlanması, eski günlerimize dönmek için yardım istedim. M.O, bana hem papaz büyüsü hem de bez bebek büyüsü yapacağını ve kargoyla yollayacağını söyledi. 10 bin liraya kadar da maliyet çıkardı.

‘29. GÜN BOŞANDIK’

“Ankara’dan kargoyla muska ve büyüyü yolladı. Muskayı eşimin yattığı yere bez bebeği de 23 gün çamaşırlarının içinde tuttuktan sonra toprağa gömmemi söyledi. Bana 24. gün kesin garanti sonuç alırsın. Eski günlerinize dönersiniz dedi. 29. gün eşim eve gelerek benden boşandı.”

‘ALLAH İSTEMEDİ’

 “Medyumu aradığımda, ‘demek ki Allah istemedi’dedi. Beni dolandırdığını ve paramı geri istediğimi söyledim. Küfürler etti. ‘Rızanla yaptık’ dedi. Benim gibi başka insanları da dolandırdığını öğrendik. Bizim gibi çaresiz insanların umudunu kullanıyorlar. Ben yandım başkaları yanmasın. İnanmasınlar bunlara.” Sonra dolandırıldığım için konuyu savcılığa taşımak istedim, Ancak savcıya durumu anlattığımda ‘Senin yaptığın da suç, sana da işlem yapmak gerekiyor’ deyince adliyeden kaçtım.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İnegöl'ün ay çekirdeği otobanda kurutuluyor

İnegöl'ün ay çekirdeği otobanda kurutuluyor