24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA

Pidenin tadı kaçtı! Dolandırıcıların son kurbanı Bursa'dan

Pidenin tadı kaçtı! Dolandırıcıların son kurbanı Bursa'dan

Bursa’da dolandırıcılar bu sefer pide salonlarını gözüne kestirdi. İznik’te bir pide salonunu arayan sahtekarlar, iş yerini 810 TL dolandırdılar.

02 Ekim 2017 Pazartesi 16:49 ASAYİŞ

Dolandırıcılar taktiklerini sürekli değiştiriyorlar. Sahtekarların son kurbanı Bursa’da pide salonu işleten Hanife Töremiş oldu. İddiaya göre Hanife Töremiş'i telefonla arayan bir kişi, çok sayıda pide ve ayran siparişi verdi. Dolandırıcı, siparişlerin ilçede faaliyet gösterdiğini iddia ettiği bir işyerine  gönderilmesini istedi.

Bin 300 TL tutan siparişin ödemesi yapılmadan önce KDV'sinin verecekleri hesaba yaptırılması gerektiğini söyleyen telefondaki dolandırıcı, mağdur kadından ısrarla para istedi.

Bunun üzerine pide salonu işletmecisi, internet üzerinden 270 TL KDV tutarını hesaba yatırdı. Dolandırıcı, paranın hesaba yatmadığını söyleyerek, “Bir kez daha deneyin” dedi. Bunun üzerine Hanife Töremiş, üç kez üst üste toplam 810 TL yatırdı. Dolandırıcının hesabına parayı yatıran işletme, siparişleri de hazırlayarak, verilen adrese götürdü. Ancak burada böyle bir fabrika olmadığı anlaşıldı.

Polise müracaat eden Hanife Töremiş, şikayetçi oldu. Eskişehir'den arayan H.K. isimli dolandırıcının geçen yıl da İznik'te bir başka pide salonunu aynı yöntemle dolandırdığı ve tutuklandığı ortaya çıktı. H.K. aranıyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da aile boyu hırsızlık! Sabıkalı kardeşler uslanmıyor

Bursa'da aile boyu hırsızlık! Sabıkalı kardeşler uslanmıyor