24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,03 TL
  • 117.522
BURSA

Şehirlerarası dolandırıcı Bursa'da yakalandı

Şehirlerarası dolandırıcı Bursa'da yakalandı

Türkiye’nin dört bir yanında ‘hayır işleme’ vaadiyle yaşlıları dolandıran şahıs Bursa’da yakayı ele verdi. Dolandırıcının mağdurlara 200 lira göstererek bozuk sorup sonra da parayı alıp kayıplara karıştığı öğrenildi.

08 Ekim 2017 Pazar 14:13 ASAYİŞ

 

T.G. (53) isimli şahıs, yaşlı insanların yanına giderek kendisini oğullarının arkadaşı olarak tanıttı. 'Hayır yapacağım, cemiyetim var' deyip müştekilere 200 lira göstererek bozuk sorup sonra da parayı yaşlı şahıslardan alıp kayıplara karışan dolandırıcı bu tekniği Türkiye'nin dört bir yanında uyguladı. Daha önce İzmir'de yaptığı dolandırıcılık olayında aranması bulunan T.G. isimli şahıs Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nce yakalandı. Sanıktan şikayetçi olan S.G., polis ekiplerine eşkal bildirerek yakalanmasına yardımcı oldu. Polis ekipleri 50'yi aşkın kamerayı inceledikten sonra şehirlerarası dolandırıcıyı kıskıvrak yakaladı.

Bursa'da 7 kişiye aynı taktiği uygulayan T.G. toplamda 3 bin 550 lira dolandırdı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Gölyazı Japonların da gözdesi

Gölyazı Japonların da gözdesi