20 Şubat 2018 Salı

  • 3,770 TL
  • 4,662 TL
  • 162,88 TL
  • 116.081
BURSA 12°

Suriyeli anne ve kızını öldüren katil zanlısı Bursa'da yakalandı

Suriyeli anne ve kızını öldüren katil zanlısı Bursa'da yakalandı

Suriyeli muhalif aktivist Orouba Barakat ile gazeteci kızı Halla Barakat’ın öldürülmesiyle ilgili yüzlerce kamerayı inceleyen emniyet ekipleri, zanlıyı Bursa'da yakaladı. Geniş güvenlik önlemleri altında İstanbul'a götürülen zanlı, Orouba Barakat'ın amcasının torunu çıktı.

30 Eylül 2017 Cumartesi 14:45 ASAYİŞ

İstanbul Üsküdar'da öldürülen Suriyeli aktivist Orouba Barakat ve gazeteci kızı Halla Barakat'ın katil zanlısı, kamera görüntüleri sayesinde Bursa'da yakalandı. Katil zanlısı 22 yaşındaki Ahmet Barakat, Orouba Barakat'ın amcasının torunu çıktı.

Olay 1 hafta önce Üsküdar’da meydana geldi. Suriyeli aktivist Orouba Barakat ve gazeteci kızı Halla Barakat evlerinde, boğazları kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Cinayeti derinlemesine araştıran emniyet ekipleri feribot, otobüs, metro başta olmak üzere toplu ulaşım araçlarının güvenlik kameralarını inceledi.

Yaklaşık 100 saatlik kamera görüntüsü inceleyen dedektifler, zanlının Bursa’da olduğunu tespit etti. Yaklaşık 3 gün süren takibin ardından zanlı Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi'ndeki evinde gözaltına alı

Zanlının Bursa’da yaşadığı, olaydan bir gün önce feribota binerek Yenikapı iskelesinde indiği, buradan otobüs ile Marmaray’a binerek Üsküdar’a geçtiği ve geldiği gün cinayeti işlediği öğrenildi.

DELİ GİBİ PARA HARCIYORDU

Operasyonda zanlının gözaltına alınmasının ardından evdeki ayakkabı ve elbiselerine de el konulduğu belirtildi. El koyulan ayakkabının olay günü, cinayet mahallinde bulunan ayakkabı iziyle karşılaştırılacağı öğrenildi.

Gözaltına alındıktan sonra Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Ahmet B. büyük bir gizlilik ve geniş güvenlik tedbirleri altında arka kapıdan çıkartılarak İstanbul'a götürüldü.

Zanlının komşuları, "5 aydır ailesiyle burada yaşıyordu. Çok kibar birisiydi. Ancak deli gibi para harcıyordu" dediler. Öldürülen Oruba Barakat Suriye'de işkencelere maruz kalan rejim muhaliflerinin belgesellerini çekmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Erdoğan'dan sert çıkış: Bedelini ödeyeceksiniz!

Erdoğan'dan sert çıkış: Bedelini ödeyeceksiniz!