18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Vatandaşın sağlığıyla oynuyorlar…Bursa’da kokmuş et operasyonu

Vatandaşın sağlığıyla oynuyorlar…Bursa’da kokmuş et operasyonu

Bursa’da halk sağlığını tehdit eden iş yerlerine yapılan baskınlar devam ediyor. Son olarak Osmangazi Belediyesi‘ne bağlı zabıta ekipleri, hijyen koşullarını hiçe sayan bir işyerine operasyon düzenledi. Zabıta ekiplerinin işyerindeki ağır koku dolayısyla işlerini yapmakta zorlandığı gözlemlendi.

27 Eylül 2017 Çarşamba 16:08 ASAYİŞ

Osmangazi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Hamitler Mahallesi’nde bir işyerine operasyon yaptı. İşyerinin ruhsatının olmadığı, içeriden pis kokunun geldiği görüldü. Soğuk hava deposunda bozulmaya yüz tutan işlenmiş ve işlenmek üzere bekletilen et ürünleri olduğu tespit edildi. Genel temizlik kurallarına da uyulmadığı anlaşılırken, işyeri sahibine cezai işlem uygulandı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de desteğiyle sağlıksız etler çöp kamyonuna atılarak imha edildi.

İKİ AYRI CEZA KESİLDİ

Yetkililer, “Bu işyeri son derece sağlıksız. Hijyenik olmayan şartlarda insan sağlığını tehdit eden et ve et ürünleri işleniyor. Ayrıca işletmenin işyeri açma ve çalışma ruhsatı da yok. Gerekli cezai müeyyideleri uyguladık. İşyerine iki ayrı ceza kesildi. Ruhsatsız çalıştıkları için de kapatılacak. Halkın sağlığıyla oynanmasına müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yeni yılda MTV'ye zam geliyor

Yeni yılda MTV'ye zam geliyor