17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

Apple panikte! iPhone 8 üretiminde yoğun mesai

Apple panikte! iPhone 8 üretiminde yoğun mesai

Kulisler muhtemelen Eylül ayında tanıtılacak olan Apple'ın amiral gemisi iPhone 8'in yazılımsal problemleri olduğu konuşuluyor.

12 Temmuz 2017 Çarşamba 12:04 TEKNOLOJİ

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’in Eylül ayında duyurulması bekleniyor. Bazı kaynaklardan gelen bilgiye göre ise Apple cephesinde panik duygusu hakim. Apple tasarımcıları ve mühendislerin iPhone 8'de üretim gecikmelerine neden olabilecek yazılım sorunlarını düzeltmek için yoğun mesai harcadığı söyleniyor.

iPhone 8’de özellikle kablosuz şarj konusunda sıkıntı yaşanıyor. Apple blog yazarı John Gruber, kablosuz şarj özelliğinin iOS ile uyumluluğunun sağlanamadığı, bu sebeple özelliğin iOS 11.1 ile aktif olacağını belirtmişti. Ayrıca bu özelliği kullanabilmek için ayrı bir şarj cihazı almanız gerekecek. Bu cihazın yazılımının da hazır olmaması yüzünden bazı gecikmeler yaşanabilir.

Bunun dışında telefonda Touch ID’nin yerini alacak yüz tarama sisteminin de yazılımsal sıkıntılar yaşanıyor. Ön kameraya yerleştirilecek 3D sensörleri hazır olduğu ancak iOS'tan kaynaklı sıkıntılar yaşandığı söyleniyor. Şirketin bu noktada ürün ilk alındığında bu özelliği pasif tutması, geliştirmeler yapıldıktan sonra ise yüz yarama sistemini aktif edeceği ifade ediliyor.

Uzmanlar ise Apple'ın 3D sensörler konusundaki yazılımsal sorunları kısa sürede aşacağını belirtiyor.

Kaynak: Milliyet

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Türk Bayrağı'nı indirmeye yeltenen yolcu linç edilmek istendi

Türk Bayrağı'nı indirmeye yeltenen yolcu linç edilmek istendi