23 Mart 2018 Cuma

  • 3,985 TL
  • 4,928 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

iPhone X kahveden ucuz demişti ama…

iPhone X kahveden ucuz demişti ama…

Apple’ın geçen hafta 55 ülkede satışa çıkardığı ve meraklıların yoğun talep gösterdiği yeni akıllı telefonu iPhone X’in Türkiye’deki satış tarihi ve fiyatı belli oldu. Teknoloji devi, ürüne 6 bin 99 TL fiyat biçti. Apple’ın son cihazı 24 Kasım’da satışa sunulacak.

07 Kasım 2017 Salı 18:02 TEKNOLOJİ

Teknoloji devi Apple, son cihazı iPhone X’in Türkiye’de satışa çıkacağı tarihi ve fiyatını açıkladı. Buna göre, 24 Kasım’da Türkiye’deki operatör satış merkezlerinin ve teknoloji mağazaların raflarında yer alacak cihaz, 6 bin 99 TL’den satışa sunulacak. Apple CEO'su Tim Cook, yeni modelin fiyatının seçkin yerlerden 1 ay boyunca alınan kahvenin toplam fiyatından daha az olduğunu savunmuştu.

ÖZELLİKLERİ NELER?

Apple’ın kullanıcılara yeni bir deneyim sunmak için yola çıktığı iPhone X, baştan aşağıya yeniliklerle dolu. Bunun en büyük sebebi uçtan uca ekrana sahip olması ve ana menü tuşunun kaldırılması. Özellikle ana menü tuşunun kaldırılması, kullanıcılara yeni bir deneyim sunuyor. Fiziksel bir tuşa basmak yerine ekranın altından yukarı kaydırma (swipe) hareketi yapmak yeterli. Yüz tanıma özelliği 'Face ID' ise güvenlik açısından iPhone X'in dikkat çeken özelliklerinin başında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

'Senin çocuğun bu kadar değersiz mi?'

'Senin çocuğun bu kadar değersiz mi?'