21 Mart 2018 Çarşamba

  • 3,933 TL
  • 4,820 TL
  • 165,54 TL
  • 116.432
BURSA 22°

PTT kargoları drone ile taşıyacak

PTT kargoları drone ile taşıyacak

Gelişen teknolojiye kayıtsız kalmayan PTT, 2018 yılı içerisinde drone ile kargo taşımacılığına başlayacak. Söz konusu projenin hayata geçirilmesiyle artık kapıları postacılar değil, drone’lar çalacak.

22 Kasım 2017 Çarşamba 15:28 TEKNOLOJİ

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, gelecek yıllarda kurumun faaliyete geçireceği projelere ilişkin açıklama yaptı. Dünya'da teknolojik olarak ne yapılıyorsa PTT olarak orada ön grupta olduklarını ve Çin'deki uluslararası bir yayında, e-ticaret lojistiğinde dünyadaki ilk sekiz ülke arasında gösterildiklerini aktaran Bozgeyik, 2018'de de teknolojik olarak gelişmeye devam edeceklerini belirtti. Bozbeyik, 2018 yılı içinde drone ile kargo taşımacılığına başlayacaklarını söyledi.

LİDER OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK

Antalya'da düzenlenen Uluslararası e-Ticaret Konferansı’ya ilgili de değerlendirme yapan Bozgeyik, “Konferansta 5 ülke ile ikili iş birliği anlaşması imzaladık. Bunun ötesinde daha öncesinden imzaladığımız 16 sözleşmenin uygulamasına başladık. Oluşturmuş olduğumuz e- ticaret platformuyla bu işte ne kadar öncü olduğumuzu, lider olduğumuzu bir kez daha dünyanın önünde herkese göstermiş olduk” diye konuştu.

2023 HEDEFLERİ

Konferansta Türk mühendislerinin ürettiği milli Kargomat'ı tanıttıklarını vurgulayan Bozgeyik, “Yine büyük partnerlerimizle, GSM şirketlerimizle, bankalarımızla oluşturduğumuz ödeme sisteminin Türkiye Kart projesinin de burada bir anlamda altını çizmiş olduk. Bütün bunlarla, Türkiye'nin 2023 hedeflerine nasıl ulaştığını burada bir kez daha yaşamış olduk” değerlendirmesini yaptı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursalı dalgın vatandaş poşet içinde 36 bin lira unuttu

Bursalı dalgın vatandaş poşet içinde 36 bin lira unuttu