Bursa'da trafiğin damarlarını açacak köprü hizmete girdi!

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından Demirtaş Bölgesi ile Avdancık Mahallesi'ni birbirinden ayıran dere üzerine inşâ edilen köprü törenle açıldı. 20 metre uzunluğuna sahip olan köprü, maden ocaklarına ait araçların oluşturduğu trafik sıkışıklığını sona erdirecek. 

GÜNCEL, 19 Şubat 2019 Salı, 17:49
Bursa'da trafiğin damarlarını açacak köprü hizmete girdi!

Osmangazi Belediyesi, Demirtaş Bölgesi ile Avdancık Mahallesi arasında yıllar önce tek yönlü olarak inşâ edilen ve artan araç trafiğiyle birlikte ulaşımda sıkıntıların yaşanmasına sebep olan mevcut köprünün yerine yeni ve modern bir köprü yaptı. Mevcut köprünün hemen yanına inşâ edilen Avdancık Köprüsü, 27 metre genişliğinde ve 20 metre uzunluğuna sahip. Her iki yönde 1.5 metre genişliğinde yaya yolunun da yer aldığı köprü, bağlantı yolları ile birlikte Avdancık ve Seçköy mahalleleri ile Demirtaş Barajı çevresinde bulunan maden ocaklarına ait araçların oluşturduğu trafik sıkışıklığını sona erdirecek. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Avdancık Köprüsü'nün açılış töreninde yaptığı konuşmasına "Vatandaşımızın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda merkezden en ücrâ noktaya kadar halkımıza fayda sağlayan projeler üretiyoruz. Bizler geçtiğimiz dönem 5 yılda 5 otopark dedik. Ancak geldiğimiz noktada 13 otoparkı ilçemize kazandırdık. Osmangazi'de var olan otopark sayısını iki katına çıkarttık ve Bursa'nın trafik ve otopark sorununun çözümüne ciddi bir destek sağladık. Ayrıca yaptığımız bütün büyük projelere yüzlerce araçlık otoparklar ekledik" diye konuştu. 

Başkan Dündar, Bursa'nın en önemli meselesinin ulaşım olduğuna dikkat çekerek, "Ulaşım, Osmangazi ve Bursa'nın önemli bir meselesi. Bizler bunun çözümü noktasında otoparkların dışında yollar ve köprüler yaptık. 47 tane çıkmaz sokağı açarak yaşamı kolaylaştırdık. 2014 yılında Panayır Mahallemizde Taş Köprü'yü inşa ettik. Armutköy Mahallesi'ne yeni bir köprü kazandırdık. Doğanevler Mahallemiz'de bir üst geçit yaparak vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmelerini sağladık. Bugün açılışını yaptığımız Avdancık Köprüsü de bölge trafiğini rahatlatacaktır. Nüfus yoğunluğu çoğalan ve bununla birlikte araç trafiğinin arttığı bu bölgede trafik meselesi ortaya çıktı. Yıllar önce tek yönlü olarak inşâ edilen mevcut köprü artan araç trafiğine cevap veremez duruma gelmişti. Vatandaşlarımızın talebi ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni inşa ettiğimiz Avdancık Köprüsü'nün açılışını yapmaktan dolayı mutluyuz. Bölge halkına hayırlı olsun" diye konuştu. 

Demirtaş bölgesinde birçok hizmet götürdüklerini dile getiren Dündar, "Osmangazi Belediyesi'ne bağlanmadan önce Demirtaş, birçok hizmetten geri kalmıştı. Arka arkaya hizmetler üreterek burasının gelişmesine ciddi katkı sağladık. Büyükşehir Belediyesi, Demirtaş'ın uzun yıllardır çözülmeyen alt yapı meselesini çözdü. İmar çalışmaları kapsamında burada planlı bir şehir ortaya çıktı. 2009 yılında 19 bin olan Demirtaş'ın nüfusu 80 binlere ulaştı. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Osmangazi Belediyesi olarak asfaltlama çalışmaları yürütüyor ve Demirtaş halkımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Demirtaş'ı baştan aşağı yeniliyoruz. Bursa'nın en güzel meydanını Demirtaş'a inşa ettik. Otoparkı, hizmet binası ve sosyal tesisleriyle o bölgeyi canlandıran ciddi bir meydan ortaya çıkardık. Yaptığımız bu çalışma ile merkez nefes aldı. Çocuklarımız bu meydanda oynarken, vatandaşlarımız için de sosyal donatı alanı oldu. Eski camiyi yıkarak yerine özel ve güzel bir mimari ile yeni cami inşa ettik. Bu cami maketini Cumhurbaşkanımıza da gösterdik. Kendisi de çok beğendi" dedi. 

Osmangazi Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerle Demirtaş'ın altın çağını yaşadığını belirten Başkan Dündar, belediyenin bütçesini en verimli ve etkin şekilde kullandıklarına dikkat çekerek, "Vatandaşlarımızın parasını heba etmiyoruz. Kaynaklarımızı en verimli ve en etkin şekilde kullanarak vatandaşımıza fayda sağlayacak çalışmalar yapıyoruz. Birçok projemiz var. Bu projeleri tanıtmak, reklam yapmak için vatandaşımızın parasını harcamıyoruz. Vatandaşımız da bunun bilincinde olarak her zaman bizlere destek oldu. Tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah yeni dönemde de vatandaşlarımız, ilçemiz ve kentimiz için en güzel ve özel projeleri hayata geçireceğiz" diye konuştu. 

Avdancık Köprüsü'nün açılış törenine Osmangazi Belediyesi'nin kurucu başkanı Erhan Keleşoğlu da katıldı. 1989-1994 yılları arasında Osmangazi Belediye Başkanlığı görevini yapan Keleşoğlu, gözünden operasyon geçirmesine rağmen hastaneden çıkar çıkmaz açılış törenine katıldığını söyledi. Konuşmaların ardından Avdancık Köprüsü'nün kurdelâsı kesildi. 
 

EKONOMİ
Bursa iş dünyasından önemli mesajlar... 'İlkeli ve doğru habercilik'
Bursa iş dünyasının birbirinden önemli isimlerinin yer aldığı sivil toplum kuruluşları YeniDönem ...
GÜNCEL
YeniDönem'e akademik destek!
Bursa'da kent savunması adına gerçekleştirdikleri çalışmalarla dikkat çeken akademik odaların baş...
SİYASET
23 Haziran'da yarışacak kesin aday listesi açıklandı
İstanbul İl Seçim Kurulu, 23 Haziran'da tekrarlanacak seçimde yarışacak kesin aday listesini açık...
SPOR
'Bursa da bu başarısızlıktan payını alacak'
TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, Bursaspor'un küme düşmesinin kente önemli kayıplar y...
GÜNCEL
Yiğit meydanda belli olur!
YeniDönem gazetesi İmtiyaz Sahibi Oğuzhan Kutlucan, 10. yıla özel kaleme aldığı yazıda, "Türkiye'...
ASAYİŞ
Bursa İzmir Yolu'nda korku dolu anlar... Cayır cayır yanacaklardı!
Bursa'da trafikte seyir halinde bulunan bir araç birden alev almayınca korku dolu anlar yaşandı. ...
Bursa'da filmleri aratmayan kovalamaca! Polisler Elmasbahçeler'de sıkıştırdı
Bursa'daki müzeler film platosuna dönüyor!
Eski Yenişehir Hastanesi adliye olacak!
Ebru Gündeş yeni şarkısının klibini iznik'te çekti!

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da şafak operasyonu! Giriş ve çıkışlar...

Bursa'da bayram öncesi 600 polisin katılımı ile yapı...

Bursa'daki ünlü restoranda patlama! Tüp çalı...

Bursa'da bir alışveriş merkezinde bulunan Köfteci Yu...

Bursaspor taraftarı tesisler önünde toplandı!

Bursaspor'un Spor Toto Süper Lig'e veda etmesinin ar...

Bursaspor yönetimi kongre kararı aldı!

Spor Toto Süper Lig'in kapanış haftasında Evkur Yeni...

Bursalılara hayati uyarı! Yarın sokağa çıkar...

 Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan aç...

BSMMMO'da seçim heyecanı sona erdi! İşte ipi...

Bursa Serbest Muhasebecileri Mali Müşavirler Odası'n...

Sosyal medya, spora olan ilgiyi arttırıyor!

ZIM-BAA GYM spor merkezi kurucu antrenörü İsmail Miz...

Bursa'da 42 asker hakim karşısında... Adliye...

Bursa TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin o...

Fırat Kalkanı Harekatı'ndan acı haber!

Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi'nde 30 Nisan 2019 tari...

Bakanlık'tan kanser aşısı müjdesi!

Sağlık Bakanlığınca, Küba ile aşılar, kanser aşısı v...

Arife gününde yarım gün yıllık izin kullanıl...

Milyonlarca çalışanın beklediği bayram tatiline çok ...

YeniDönem 10. yılını kutluyor!

Bursa'da 10 yıldır sorumlu habercilik anlayışıyla ke...

Bursa'da tek... 'Önce şaşırıyorlar, sonra al...

Bursa'da 5 yıldır Ramazan aylarında davul çalan 19 y...

Bursa emeğin başkenti olsun...

Özgün, güvenilir, objektif haber anlayışı ile Bursa'...

Bursa İzmir Yolu'nda korku dolu anlar... Cay...

Bursa'da trafikte seyir halinde bulunan bir araç bir...