Bursa'da yarış kızışıyor... Aktaş: 20 yıldır sadece algı yapıyor

Başkan Alinur Aktaş, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey'i sert sözlerle eleştirdi. Bozbey'in partisinin adını ve liderini dillendirmediğini belirten Aktaş, "Birilerinin anlatacağı hikaye ya da proje yok. Çünkü 20 yıldır sadece algı yapıyor. Birkaç projeyi kendine bahane edinmiş ve sahada konuşmaya çalışıyor" dedi.

GÜNCEL, 11 Şubat 2019 Pazartesi, 14:31
Bursa'da yarış kızışıyor... Aktaş: 20 yıldır sadece algı yapıyor

AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nca düzenlenen 'Mahalle Başkanları İstişare Toplantısı', Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Yıldırım Bayezid Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu ve Kestel ilçelerinden mahalle başkanları yoğun katılım sağladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplantıda yaptığı konuşmada, yerel seçimlere 48 gün kaldığını söyleyerek, "Biz kurulduğumuz günden beri, hesabını kitabını iyi yapmış ve bu doğrultuda samimiyetle, gayretle, arı gibi çalışmış bir teşkilatız. Aynı samimiyeti ve aynı gayreti yine burada ortaya koyacağız" dedi.

Bursa'da da Cumhur ittifakı kapsamında seçime girileceğini hatırlatan Başkan Aktaş, "Seçime 48 gün ve 7 hafta var. Bu hafta Sayın Cumhurbaşkanı'mızı ağırlayacağımız çok önemli bir hafta. Aslında bizim için büyük bir nimet. İnşallah Cuma günü temennimiz ve ümidimiz odur ki, aynen seçim sandıklarına sahip çıktığımız gibi, aynen bu çalışmaları bir bir hayata geçirdiğimiz gibi, Sayın Cumhurbaşkanı'mızı da Bursa'da ne kadar sevdiğimizi, ne kadar sevildiğini göstereceğiz" diye konuştu.

ADAM GİBİ ADAM

Başkan Aktaş, hizmet için siyaset yaptıklarını belirterek, "Biz siyaseti eğlence olsun diye yapmıyoruz. Biz siyaseti egolarımızı tatmin etmek için yapmıyoruz. Bizim bir davamız var, bizim hayallerimiz var. Bizim geleceğe dair hedeflerimiz var. Bizim çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakmak istediğimiz bir Bursa var, Türkiye var" dedi.

Bursa'nın Osmanlı'nın kurulduğu şehir oluşu nedeniyle ayrı bir önem taşıdığını ifade eden Başkan Aktaş, "Bu millet Sayın Cumhurbaşkanı'mızı çok seviyor, onu çok önemsiyor. Biz çok karizmatik bir lidere sahibiz. Bizim gerçekten samimi, yüce gönüllü ve adam gibi adam tanımının tam karşılığı Cumhurbaşkanı'mız, bir liderimiz var. Liderini bu kadar sahiplenebilecek başka hiçbir siyasi parti, Türkiye Cumhuriyeti'nde yok. Birisi partisinin adını bile anmıyor, bizim CHP'li rakibi biliyorsunuz değil mi? Partisinin adını anmıyor, liderinin adını anmıyor. Lideri geldi 15 dakika konuştu ve salonu da gördünüz. Salon ancak doldu veya dolmadı. Bunu şunun için ifade ediyorum. Biz gerçekten çok önemli bir lidere sahibiz" diyerek, bu hafta çalışmaların hızlanacağını söyledi.

Bursa'da 2 milyondan fazla seçmen olduğunu belirten Başkan Aktaş, "Bir elin nesi var iki elin sesi vardır. Biz bir teşkilatız, 31 Mart akşamı hep beraber Ulucami'ye gidip şükür namazlarımızı kılacağız Allah'ın izniyle ertesi gün 1 Nisan sabahından itibaren her kardeşimiz, aynı gayretle sanki o 2 ay hiç koşturmamışçasına, dinlenmiş de yeni başlıyormuşçasına tekrar işimize başlayacağız. Dolayısıyla bunun ilk sinyalini burada vereceğiz" şeklinde konuştu.

"CUMHUR İTTİFAKI, GÖNÜL İTTİFAKIDIR"

Başkan Aktaş, Milliyetçi Hareket Parti (MHP) ile ittifak yapıldığını anlatarak, "Cumhur ittifakı, bir gönül ittifakıdır. Bu ittifak sadece bugün Recep Tayyip Erdoğan olmasın, AK Parti olmasın diye bir araya gelen sağdan, soldan, ortadan, hatta ve hatta teröre bulaşanlar dahil bir araya gelerek oluşturulan bir ittifak değildir. Ben inanıyor ve ümit ediyorum ki, Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy veren de, İyi Parti'ye oy veren de, diğer partilere oy veren kardeşlerimiz de muhakkak, kurulan bu kirli ittifakı tek tek tahlil ediyorlar. Bunu çevremizde sağduyulu kardeşlerimizden duyuyoruz. Özellikle sizin de bunu sahada her kardeşimize anlatmanızı özellikle istirham ediyorum. Gittikleri yerlerde anlatıyorlar, teröre bulaşmış partiyi de sahipleniyorlar, yeter ki AK Parti'yi geride bırakalım ve yeter ki Recep Tayyip Erdoğan'ı geride bırakalım diye Sonra diyorlar ki "Bu bir yerel seçim, genel seçimle ilgisi yok ki. Cumhurbaşkanı görevine devam ediyor zaten". Fotoğrafa bu manada bakmak zorundayız" diye konuştu.

Başkan Aktaş, MHP ile geçmişte de birlikte adım attıklarını hatırlatarak, "Biz MHP ile bu memleketin menfaatleri ve ülkenin bekası söz konusu olduğunda, konu terörse, konu bayraksa, vatansa ve milletse her zaman bir araya geldik" dedi.

YENİŞEHİR ADAYINA DESTEK

Geçmiş dönemlerdeki seçimleri hatırlatan Başkan Aktaş, "MHP'li kardeşlerimizden duygusal davrananlar var. Çok samimi söylüyorum, baştan karşılaştığımızda tokalaşıyoruz ama bir şeyleri izah ettikten sonra kucaklaşıyoruz. Bizim bu ülkenin meselelerini hep beraber göğüslemememiz için hiçbir gerekçe yok. Alinur Aktaş, onların da adayıdır, Mustafa Dündar onların da adayıdır, Mustafa Işık, Önder Tanır, Oktay Yılmaz, Necati Şahin onların da adayıdır" diyerek Yenişehir Belediye Başkan Adayı Davut Aydın'ı destekleyeceklerini ifade etti.

20 SENE SONRA AKLINA GELDİ

Cumhur ittifakı olarak CHP'li olduğunu söylemekten sakınan bir adayla yarıştıklarını ifade eden Başkan Aktaş, "20 senedir uygulamadığı politikalarla, politika üretmeye çalışan bir adayla yarışıyoruz. Bu aday diyor ki Süleyman Çelebi, bir yerde konuşurken de demiş ki, Mevlit Yazarı Abdurrahman Çelebi, aynen söylüyorum Diyor ki "Süleyman Çelebi Ulucami'de imammış." Allah'a şükürler olsun, Süleyman Çelebi ile alakalı söylemlerde bulunmak, 20 sene sonra aklına geldi. Ve diyor ki "Hiçbir yerde ismi yok". Soracağız, 20 yıldır Nilüfer'de hangi caddede, hangi sokakta bir Osmanlı padişahının, bu şehre sembol olmuş bir evliyanın ismi var?" şeklinde konuştu.

"ŞİMDİ BURSASPORLU OLDU"

Başkan Aktaş, kendisinin, stadyumla ve kentsel dönüşümle itham edildiğini söyleyerek, "Biz bu milletin menfaatine olmayan hiçbir şey yapmadık. Biz bunu söyledik, inşallah proje lansmanında da üzerine basa basa ifade edeceğiz. Yaptığımız hataları kabul edecek kadar erdemliyiz. Stadyumla ilgili göreceksiniz, projemiz tamamlandıktan sonra, Bursa'nın farklı caddelerinde stantları açıp maketlerini gösterip detaylarını anlatacağız. Orada trafikle alakalı eksik ve aksaklıkları inşallah biz gidereceğiz, başkası değil. Şimdi Bursasporlu oldu. Eskiden maçta görmediğimiz adam, şimdi Bursasporlu" dedi.

"BİZ BU MİLLETİ ÜZECEK HİÇBİR ŞEY YAPMADIK"

Kentsel dönüşüm konusuna da açıklık getiren Başkan Aktaş, "Diyor ki, siz kentsel dönüşümü hatalı yaptınız. Konu şu, iyi niyetle verilmiş 0,50 emsal artışları Büyükşehir Belediyesi, üst ölçekli planları karar aldı. Bunun inşaat ruhsatını kim verdi, inşaat bittikten sonra, yapı kullanma iznini kim verdi? 5 tane aynı imzayla kendisi verdi. Bir de açılışlarına, temel atmalarına gitti. Ve aynı kişiler, aynı zihniyet, bir de o insanları şikayet etti ve 282 tane siteyi, belki 5 bin, belki 10 bin aileyi mağdur etti. Bunların 192 tanesi ki 90'ı henüz karar alınmıştı, binalar yıkılmamıştı. Riskli yapı şerhi alınmasına rağmen, yıkılmış olmasına rağmen, farklı kategorilerde, 30 - 40 site hariç, tamamının problemini yine biz hallediyoruz. Hem de onlara rağmen hallediyoruz. Şimdi o konuda destekçi olmaya, katkı vermeye çalışan birileri, tavşana kaç tazıya tut hesabı bizi bu millete şikayet etmeye çalışıyor. Biz bu milleti üzecek hiçbir şey yapmadık" diye konuştu.

"MAHCUP OLACAK HİÇBİR ŞEYİMİZ YOK"

Başkan Aktaş, yol ve altyapı çalışmaları yapıldığını, en ücra köylere bile asfalt götürüldüğünü söyleyerek, "Eksikler var mı var, Mart sonuna kadar planladığımız asfalt çalışması yapılacak yerler var. Biz çalıştık, biz yaptık. Bizim belediye başkanlarımız pazar yerleri, katlı otoparklar, yollar yaptı. Bir belediye başkanının hikayesi olacak. Kaç tane organize sanayi bölgesi kurdun, kaç tane OSB kuruluşuna vesile oldun, kaç tane fuar yaptın, kaç tane katlı otopark yaptın, kaç tane kentsel dönüşüm yaptın, kaç tane Türkiye'ye örnek olacak spor tesisi yaptın? Onun çok olan neyi var biliyor musunuz? Bol miktarda yeşil alanlara kafeterya yaptırdı, hastane yaptırdı. Bunları sahada konuşmak, anlatmak durumundayız. Mahcup olacak hiçbir şeyimiz yok. Eksik olanlar var, bunları da tamamlayacak olan biziz. Samimiyetle, gayretle Şundan emin olabilirsiniz, en güçlü bakanlar, en güçlü milletvekilleri, en güçlü belediye başkanları, en güçlü il başkanı ve il teşkilatı, en güçlü kadrolar, en güçlü mahalle başkanları bizde Biz samimiyetimizle, gayretimizle, tevazumuzla onların acısını da tatlısını da paylaşacak kadar da samimiyiz, tevazu sahibiyiz, gayretliyiz" dedi.

"20 YILDIR SADECE ALGI YAPIYOR"

Başkan Aktaş, herkesin emeğinin farkında olduğunu söyleyerek, "Birileri meydanı boş buldu, kendilerince bir şey söyleyeme çalışıyor. Asla ve asla bir şey söylemeye hakları da durumları da yok. Birilerinin anlatacağı hikaye yok, proje yok. Çünkü 20 yıldır sadece algı yapıyor. Evet, Nilüfer yeni kurulmuş bir yer. Ana arterlerde 72 caddede Büyükşehir çalışıyor. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı da Özlüce'si de orta refüjü de çiçeği de böceği de temizliği de hepsi bize ait.

Birkaç projeyi kendine bahane edinmiş ve sahada konuşmaya çalışıyor. Bunları güzellikle izah edelim. El birliğiyle, yürek birliğiyle bu milletin hem desteğini hem de duasını alalım. Bugüne kadar bu parti, Recep Tayyip Erdoğan ve bu hal bir yerlere geldiyse, o gözü yaşlı anaların, o sakallı amcaların duasıyla ve desteğiyle geldi. Dolayısıyla biz onlara o büyük fotoğrafı gösterip, gelecek adına da onların güvenini ve duasını kazanacağız" diyerek herkesin değerli ve önemli olduğunu söyledi.

Başkan Aktaş, bundan sonra da çok daha güzel hizmetleri yapabilmek istediklerini kaydetti.

Kaynak: IHA

ASAYİŞ
İstanbul-Bursa yolunu trafiğe kapatan kaza! Uzun kuyruklar oluştu
Bursa'da yağmurdan dolayı kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tır, ...
ASAYİŞ
Bursa'da puding yapan genç kız dehşeti yaşadı! 'Babam benden duman çıktığını gördü'
Bursa'nın İznik ilçesinde, evinin balkonunda puding yapan genç kızı yıldırım çarptı. Dehşet dolu ...
TÜRKİYE
YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM Başkanı açıkladı!
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS yerleştirme sonuçlarının Ağustos ayında, tercih kılavuzunun ise bu...
SİYASET
Erdoğan'dan canlı yayın çıkışı: 'Bu ne densizlik!'
Sancaktepe'de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım-İmamoğl...
ASAYİŞ
Bursa'da aile arasındaki kavga kanlı bitti!
Bursa'da aralarında husumet bulunan iki aile arasında çıkan silahlı ve sopalı kavgada iki kişi ya...
GÜNCEL
Bursa'da araçlar yolda kaldı, sürücüler çileden çıktı!
Bursa'nın  Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinde sağanak nedeniyle yollar adeta gö...
'Her şey çok güzel olacak' sloganının esin kaynağından seçim şarkısı!
Bursa'da bir aile yanmaktan son anda kurtuldu!
Bursaspor'da son bir yıllık dönem denetleniyor!
Kore gazisi Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı!

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da korkunç manzara! Boş arazide kadın ...

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, silah sesleri duyan v...

Bursa'da 50 yıllık eşini öldüren şahıs: Keşk...

 Bursa'da 50 yıllık eşini öldüren ve 20 yıl hap...

Bursa'da bu da oldu! 'Ben zaten fare gibiyim'

Bursa-Ankara yolunda caddeye oturan ve uzun süre kal...

Sabaha karşı şiddetli deprem!

Erzincan'ın İliç ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.1...

Bursa'da akılalmaz olay... Cam silen 12 yaşı...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, cam silen 12 yaşındaki ç...

Küçükkumla, Kurşunlu, Narlı, Büyükkumla... İ...

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Marmara sahil ş...

Bursa'da yüzlerce dönüm tarım arazisi sular ...

Bursa ve Balıkesir'de şiddetli yağış nedeniyle taşan...

Bursa'da kuvvetli yağmur ne zamana kadar etk...

Meteoroloji'den edinilen bilgilere göre, Bursa, Bile...

Günün fotoğrafı! Görenler 'Ne yapıyor bu?' d...

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde, sağanak yağış nedeniyle ...

Bursaray cuma günü rekor kırdı!

Bursaray'da 14 Haziran 2019 Cuma günü taşınan 300 bi...

Gündeme damgasını vuran buluşmada flaş geliş...

İsmail Küçükkaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)...

Bursa'da aile arasındaki kavga kanlı bitti!

Bursa'da aralarında husumet bulunan iki aile arasınd...

Hakkında soruşturma başlatılan Mansur Yavaş'...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, hak...

Bursa'dan hayati uyarı... Mecbur olmadıkça y...

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Besin Hijyeni ve Tek...

'KPSS'yi kazanamadı, bilgisayara kilitlendi!...

Karabük'te baba oğul arasında, "bilgisayarda çok faz...