Bursa iş dünyasından ortak Afrin bildirisi

Bursa iş dünyası, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü harekât için ortak bir bildiri yayınladı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "Bursa iş dünyası ve sivil toplum örgütleri olarak teröre karşı bugün de yarın da tek yürek olmaya devam edeceğiz. Güçlü ekonomi bağımsız Türkiye'nin teminatıdır" dedi.

EKONOMİ, 01 Şubat 2018 Perşembe, 15:02
Bursa iş dünyasından ortak Afrin bildirisi

Ekonomideki başarılarının yanında birlik ve beraberliğiyle de tüm Türkiye'ye örnek olan Bursa iş dünyası, Afrin'de sürdürülen Zeytin Dalı harekatına destek vermek amacıyla örnek bir duruş sergiledi. 129 sivil toplum kuruluşunun imzasıyla hazırlanan "Güçlü Ekonomi Bağımsız Türkiye" temalı ortak bildiri metnini okuyan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin son 15 yıllık süreçte ekonomi tarihinin en büyük atılımlarını gerçekleştirdiğini söyledi. Bu süreçte Türkiye'nin her yıl ortalama yüzde 6'lık bir büyüme performansı sergilediğini ve ihracatının da 35 milyar dolar seviyelerinden 157 milyar dolar seviyelerine geldiğini kaydeden Başkan Burkay, "Uluslararası çevrelerin ve ülkelerin gıpta ederek baktığı Türkiye, siyasi istikrarı ve ekonomik kazanımlarıyla, milletimizin kendi kaderini tayin etme gücünü elde etmeyi başardı" dedi.

"MİLLİ SAVUNMA SANAYİMİZ GURUR KAYNAĞIMIZ OLDU"

Savunma sanayinde 2000'li yıllarda yüzde 20 seviyelerinde olan yerlilik oranlarının bugün yüzde 70 seviyelerine kadar yükseldiğine işaret eden Burkay, "Savunma sanayindeki yatırımlar sayesinde modern ekipmanlarla donatılan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, hava, kara ve denizde her türlü ihtiyacını karşılayan bir kapasiteye ulaştı. Mehmetçiğimizin Afrin'de kullandığı muharip uçaklarının, tankların ve silahların milli savunma sanayimizin ürünleri olması da Türkiye'mizin ortaya koyduğu iradenin birer sonucudur. Gururla ifade etmek istiyorum ki ülke ekonomimizin dinamosu olan Bursa, Odamızın liderliğinde yürütülen projelerle ülkemizin yerli ve milli üretim hedeflerine katkısını her geçen gün daha da artırmaktadır" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'Yİ HEDEFLERİNDEN ALIKOYAMAYACAKLAR"

Her yönüyle güçlenen ve tam bağımsız bir Türkiye'nin son dönemde siyasi algı operasyonları, ekonomik tehditler ve terör saldırılarına maruz kalmasının tesadüflerle açıklanamayacağına dikkat çeken İbrahim Burkay, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine sahip. Türkiye'nin hedeflerinden rahatsız olanlar ve onların taşeronlarının bu kaos senaryolarının da mimarları olduğunu ifade etti. Türkiye'nin 15 Temmuz'da FETÖ mensuplarının hain emelleriyle 'İstiklal Savaşı'ndan bu zamana kadarki en büyük tehlikelere karşı güçlü bir mücadele örneği sergilediğini hatırlatan İbrahim Burkay, "Milletimiz, demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırılara karşı değerlerini canı pahasına savundu. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla tarihimize altın harflerle işlenen bir destan yazdık. Ancak karanlık odaklar, eli kanlı terör örgütleri ve Türkiye üzerindeki hain emellerle beslenenler, Türkiye'mizin yoluna taş koymaya devam etmektedir" diye konuştu.

SÖZDE AYDINLAR...

Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan kimi aydın, sanatçı ve meslek örgütlerinin bu yaşanan gelişmelere de destek vermesinin üzücü bir durum olduğunu kaydeden Burkay, "Bu noktada asli görevlerini yerine getirmek yerine, yaptıkları açıklamalarla temsil ettikleri saygın alanlara zarar verirken terörün elini güçlendiren meslek kuruluşlarının ve sözde aydınların açıklamalarını manidar bulduğumuzu ve esefle kınadığımızı da ifade etmek istiyorum. Kalleşçe saldırılarla insanlarımız katledilirken ve verdiğimiz şehitler için yüreklerimiz yanarken sesini bile çıkarmayanların bugünkü çıkışları, terör seviciliğinden başka bir anlam taşımamaktadır. Malum ülkelerin destekleriyle devletimize karşı yürütülen sinsi politikalar da bu yeni sürecin yansımalarıdır" ifadelerini kullandı.

"TÜM TEHDİTLERİ BERTARAF EDECEK KUDRETE SAHİBİZ"

Bağımsızlık aşkı ve özgürlük iradesini tarihin her döneminde ve her koşulda ilan etmeyi başaran Türkiye'nin kaderi geçmişte olduğu gibi bugün de Türk milletinin elinde olduğunu ifade eden Burkay, şöyle konuştu: "Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin stratejik adımları ve liderliği sayesinde Türkiye, tüm tehditlerin üzerine kararlı bir şekilde yürüyerek hepsini ortadan kaldıracak kudrete sahiptir. Bu noktada millet olarak omuz omuza vermek ve milli hedeflerimize daha fazla katkı koymak zorundayız. Çünkü biliyoruz ki 'Güçlü ekonomi, bağımsız Türkiye'nin teminatıdır."

İNTERNET SİTESİ YAYINDA

BTSO Başkanı Burkay, Bursa iş dünyası olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kahraman askerlerine destek vermek ve milli birliğe katkı sağlamak amacıyla Türk bayrağı kampanyasına başladıklarını ifade ederek, "Sanayi bölgelerimizden başlayarak tüm firmalarımızı ve kurumlarımızı ay yıldızlı bayraklarımızla donatacağız" mesajı verdi. Başkan Burkay, Bursalı vatandaşlara da "bursaterorlemucadele.org" uzantılı web sitesi üzerinden yayınlanan bildiriyi imzalayarak teröre ve destekçilerine karşı gereken cevabı vermeye davet etti.

Başkan İbrahim Burkay'ın konuşmasının ardından "Güçlü Ekonomi Bağımsız Türkiye" temasıyla düzenlenen basın toplantısına katılan iş dünyası temsilcileri, ay yıldızlı bayraklarla birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Ayrıca kampanya ile Bursa'daki tüm fabrika ve işyerlerine bayrak asılması için de start verildi.

Bursa'da 129 iş dünyası ve sivil toplum kuruluşunun ortak imzasıyla BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay tarafından açıklanan ortak bildiri ise şu şekilde:

Ülkemiz içinde ve komşu coğrafyamızda masum insanları katleden ve milletimizin güvenliğine de tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmadık, kalmayacağız.

Sınırımızın hemen ötesinde eli kanlı terör örgütü ve destekçileri tarafından kurgulanmaya çalışılan oyun, kahraman Mehmetçiğimiz tarafından Fırat Kalkanı ile başlatılan ve Zeytin Dalı ile devam eden operasyonlarla bozulmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz terör örgütlerini bölgeden temizleyerek sınırlarımız içinde ve yakın coğrafyada güvenliği tesis etmek üzere görev başındadır.

Türkiye'nin sınır güvenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit eden terör gruplarının bölgeden temizlenmesi adına başlatılan Zeytin Dalı operasyonu, aynı zamanda bölgedeki masum sivillerin güvenliğinin sağlanması adına da oldukça önem arz etmektedir.

Cesareti kadar merhametiyle de dünyaya nam salmış şanlı ordumuz, Fırat Kalkanı'nda olduğu gibi Zeytin Dalı operasyonunda da sivillere karşı gereken hassasiyeti göstermektedir.

Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecek olan bu operasyon sınırlarımızdaki güvenliği ve bölgedeki huzuru tekrar tahsis edecektir.

Türkiye olarak tüm ülkelerin toprak bütünlüğüne saygılı olmakla birlikte, ulusal güvenliğimizi korumak ve bölgemizdeki barışa ve huzura da öncülük etmek hem meşru hakkımız hem de tarihi sorumluluğumuzdur.

Terör koridoru oluşturulmak istenen bölgedeki operasyonlarla terör örgütleri ile destekçilerine gereken cevabı en etkin şekilde veren Türkiye, tüm mazlumların yanında olmaya ve şefkat elini uzatmaya devam edecektir.

Bursa iş dünyası ve sivil toplum örgütleri olarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminde tek yürek olup darbecilere karşı koyduğumuz gibi bugün de yarın da aynı birlik ve beraberlikle vatanımıza sahip çıkacağız.

Ülkemiz için tehdit oluşturan terör koridorunun ortadan kaldırılması için millet olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sonuna dek yanındayız.

Dualarımız ve desteğimiz kahraman Mehmetçiğimiz ile birliktedir.

 

Kaynak: IHA

GÜNCEL
Çavuşoğlu: İnegöl'e hizmet için istikrar şart
İnegöl Belediyesi tarafından 2.5 milyon liraya mal edilen 'Ayçiçeği Masal Parkı'nın açılışında ko...
MAGAZİN
İstanbullu Gelin'de faş gelişme! 3 ana karakter diziden ayrılıyor
Çekimleri Bursa ve İstanbul'da geçen İstanbullu Gelin'de 3 ana karakter sete veda edecek.
TEKNOLOJİ
Facebook'tan dev adım
Facebook, işlemci geliştirmek için ekip kurmak istiyor. Fakat bu işlemcilerin hangi alanda kullan...
DÜNYA
Erken seçimle ilgili kriz çıkartacak sözler: 'İzin vermeyeceğiz'
Türkiye karşıtı açıklamalarıyla bilinen Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz Türkiye'de gerçekleşec...
GÜNCEL
Bursa Uludağ'da işletmecilerin yüzü güldü
Türkiye'nin en önemli kış ve doğa turizmi merkezlerinden Uludağ'da nisan ayında görülen kar yağış...
GÜNCEL
Yönder Okulları'nda Yeşilçam rüzgârı...
Yönder Okulları öğrencileri tarafından 18 Nisan'da sergilenen Yeşilçam Müzikali izleyicilere unut...
Hazine kesenin ağzını açıyor! Partilere seçim piyangosu!
Doğa Koleji'nden Bursa'ya 5. Kampüs
İstanbullu Gelin'de faş gelişme! 3 ana karakter diziden ayrılıyor
Yönder Okulları'nda Yeşilçam rüzgârı...

En Çok Okunan Haberler

Afrin'de şehit olan Bursalı Uzman Çavuş oper...

Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nın ardından bölgede...

Herkesin kabusuydu! 2. el otomobilde devrim ...

İkinci el otomobili satışında oldukça sık karşılaşıl...

Bursa Terminali ablukaya alındı! Kuş uçurtul...

Bursa polisi, terminaldeki tüm giriş ve çıkışları tu...

Dev üniversiteler bölünüyor, 15 yeni ünivers...

Hükümet, 15 tane yeni üniversite kurulmasını öngören...

CHP'de hareketlilik! 'Kimseden korkum yok' d...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, cumhurbaş...

Karamollaoğlu'ndan Albayrak'a olay sözler: T...

Enerji Bakanı Albayrak'ın "Mehmetçiğimiz cephede, Af...

Meclis'ten yetki çıktı! Bursa'ya 100 milyon ...

Büyükşehir Belediyesi'nin dünkü meclis toplantısında...

Şehit Çobanoğlu'nun cenazesi Bursa'ya gönder...

Afrin'de şehit olan Piyade Uzman Çavuş Taner Çobanoğ...

Bursa'ya yabancı akını!

Türkiye genelinde mart ayında 110 bin 905 konut satı...

ABD'den çok konuşulacak erken seçim açıklaması!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türk...

Dolar yeniden tırmanışa geçti!

Yeniden yükselişe geçen dolar/TL bu sabah ilk işleml...

Hazine kesenin ağzını açıyor! Partilere seçi...

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin hamlesi, Cumhurbaşkanı...

Trump Putin'i Beyaz Saray'a davet etti!

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladi...

Fatih Terim'in cezası belli oldu!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 20.04.2018 tarih...

Yerli WhatsApp 'İletee' geliyor!

En ileri teknolojilerle geliştirilen milli ve kripto...