Bursa'yı ayağa kaldıran iddia! 'Küfür edip, yerlerde sürükledi'

Bursa Kantinciler Odası'nda neler oluyor? Bir okulda kantin işletmeciliği yapan kadın Z.Ö., Oda Başkanı Recep Çam'ın kendisi dövdüğünü iddia etti. Çam ise darp iddialarını reddetti.

GÜNCEL, 17 Nisan 2019 Çarşamba, 08:30
Bursa'yı ayağa kaldıran iddia! 'Küfür edip, yerlerde sürükledi'

-N. Nuri Yavuz-

Şükrü Şankaya İmam Hatip Ortaokulu'nda kantin işletmeciliği yapan kadın Z.Ö., bir belge imzalatmak üzere esnaf odasına gitti. Z.Ö., belgeleri hazırlanırken oda sekreteri Elif Ç.'den ajanda istedi. Oda sekreterinin ajanda bastırılmadığını söylemesi üzerine Z.Ö., önce Elif Ç. ile sonra da oda başkanı Recep Çam'la tartıştı. Sözlü tartışma, Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ni (BESOB) ayağa kaldıran kavgaya dönüştü. Çam'ın kendisini dövdüğünü iddia eden Z.Ö., ambulansla hastaneye götürüldü. Darp raporu alan Z.Ö., Çam'dan şikayetçi oldu. Çam, oda sekreteri Elif Ç. ve görgü tanıkları polise ifade verdi. Çam, darp iddialarını reddetti. Olayda Z.Ö.'nün kendisine yönelik şiddet iddiaları kan dondurdu.

TERS DAVRANDILAR

Olayla ilgili açıklama yapan kadın kantin işletmecisi Z.Ö., "Bir belge imzalatmak üzere odaya gittim. Gitmişken bir ajanda istedim. Oda sekreterinin ters davranışları ve sinirli muamelesiyle karşılaştım. Ben 3 yıldır kantin işletmeciliği yapıyorum ve o sekreter 3 yıldır aynı modda davranıyor. Başkan da aynı şekilde ters bir adam. Hiçbir şey soramıyorsunuz. Her karşılaştığımda sebebini bilmediğim bir nedenden bana laf sokmaya çalışan bir adam" dedi.

İĞRENÇ KÜFÜRLER

Z.Ö, "Ajanda istediğimde sekreter hanım, 'bu sene bastırılmadığını' söyledi. Bütçeden falan bahsetti. Ben de 'Her yıl üye aidatlarına zam yapıyorsunuz ama bir ajanda bastıramıyor musunuz?' dedim. Bu arada evrak işlemimle ilgili 'Evraklarınız eksik. Bir şikâyetiniz varsa Recep Bey burada' dedi. Kapı açıktı ama ben görmemiştim orada olduğunu. 'Gerek yok, duymuştur' dedim. Sonra belgeleri imzalatmak üzere odasına gittim. Fakat kendisi belgeyi imzalamayacağını söyledi. 'Neden? İmzalamanız lazım. Sizin işiniz, göreviniz bu. Biz de buraya bir şekilde aidat ödüyoruz' dedim. O da  'Senin derdin ne? Zorun ne?' dedi. 'Hiçbir derdim yok. Sadece ajanda istedim. Olmadığını söylediniz bitti' dedim. Bana küfür etti. Evrakı attı. Masaya vurdu ve bağırmaya başladı. Ben de korktum, çıkarken hakaret etmeye başladı. Döndüm, 'Sen niye, nasıl küfredebiliyorsun' dedim.  Çok iğrenç küfürler etti. 'Sizi şikâyet edeceğim, hem işimi yapmıyorsunuz hem de hakaret ve küfür ediyorsunuz' dedim. Çok sinirlendi. Beni boğazımdan ve saçımdan tuttu. Odasının camekanında sıyırttırdı ve odanın dış kapısının oraya kadar beni dövmeye devam etti" ifadelerini kullandı.

KİMSE YARDIM ETMEDİ

Z.Ö., "Kendimi kurtarmaya çalıştım. Oda sekreteri Elif Hanımda oradaydı. Ama ne bir insan ne de bir kadın olarak olay anında hiçbir şekilde insani görevini yapmadı. Orada durdu. İşin kötü tarafı ben bağırıyorum, çığlık atıyorum, imdat diyorum. Telefonum da yanımda yoktu. Kimseyi arayamadım. Yerlerde sürüklendim. Sese birileri geldi. 'Yardım edin bana' dedim. Oda başkanı da 'Manyak bu, kendi kendine bağırıyor' dedi. Gelenlerden biri de bina sorumlusuymuş, ayağıyla bana 'Kalk kalk, ne yerde yatıyorsun' dedi. 'Beni dövüyor, lütfen polis çağırın' diyorum o adam, 'Polislik bir şey yok. Polis molis yok sana. Kalk kendi aramızda hallederiz' diyor.

Orası biraz daha kalabalıklaştı ama kimse bana yardım etmedi. Hiç kimse bir şey yapmadı. Sonra birkaç bayan geldi. Herhalde o sıralarda polisi aradılar. Sonra oda başkanı, 'Bir şey yok biz kendi aramızda halledeceğiz' dedikten sonra kapıyı kapatıp beni tekrar dövmeye başladı. Ama feci şekilde dövdü. Ben öleceğimi zannettim. Canımı zor kurtardım. Ölmediğime şükrediyorum. Hiç kimse de müdahale etmedi. Bağırıyorum, kapıya vuruyorum, 'imdat' diyorum, kimse kurtarmıyor. O da diyor ki 'Hadi bakalım seni kim kurtaracak elimden.' İğrenç iğrenç şeyler söyledi. Ben, psikolojik olarak yaşadığım travmadan bedenimin acısını unuttum. O esnada kapı açıldı. Kaçıp gitti. 'Lütfen kaçmasına engel olun, bırakmayın' dedim. Sonra birkaç kadın beni oradan çıkardı. Ambulans çağırdılar. Hastane polisi olayı sordu. Olay yeri nedeniyle Yavuz Selim Karakolu'nda ifade verdim. Şikâyetçi oldum. Hastaneden darp raporu aldım. Orada bana şahit olacak bir sürü insan var" diye konuştu.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Darp iddialarını reddeden Bursa Kantinciler Odası Başkanı Recep Çam, "Z.Ö. önce oda sekreteri Elif Ç. ile tartıştı. Sonra odama girip, saygısız davranışlarla türlü hakaretlerde bulundu. Masama vurdu. Tartışma uzayınca dışarı çıkmasını istedim. Eğer şikâyeti varsa üst birliğe şikâyet edebileceğini söyledim. Z.Ö. çıkmayınca kolundan tutup dışarı çıkardım. Herhangi bir darp ya da dövme söz konusu değildir. Kendisi çok sinirliydi. Sinir krizi geçirmişçesine kendini yerden yere attı. Benim odamın kapısı her zaman açıktır. Orada başka üyelerde vardı. Onlar da olanları gördü, duydu. Polise ifademizi verdik. Biz de kendisinden şikâyetçi olacağız. İftira atıyor. Provokatörlük yapıyor. Psikolojik sorunları olduğunu düşünüyoruz. Bu psikolojiyle katin işletmeciliği yapamaz. Oda olarak kendisinin kantin işletmeciliği yapamayacağına yönelik şikâyette bulunacağız" ifadeleriyle kendisini savundu.

 'ODA NE İŞE YARAR?'

Olayın taraflarından oda sekreteri Elif Ç. ise "Z.Ö., ajanda istedi. Ekonomik nedenlerden dolayı bastırılamadığını söyledim. Yüksek sesle 'Oda ne işe yarar, aidatlar nereye gidiyor, neden üye olmak zorundayız?' gibi ifadeler kullanarak bağırdı. Hakarette bulundu. Ben de şikâyetlerini başkana iletmesini söyledim. Orada da tartıştı. Sanırım sinir krizi geçirdi. O esnada iki üyemiz de odadaydı. Onlar da yaşananları gördü" dedi.

Kaynak: Yenidonem

ASAYİŞ
Bursa'daki tekstil fabrikası kül oldu
Bursa'nın Yıldırım ilçesindeki tekstil fabrikasının deposunda çıkan yangın 2 saatlik çalışma sonr...
ASAYİŞ
Bursa'da kötü kokular gelen eve baktıklarında korkunç manzarayla karşılaştılar!
Bursa'da bir evden kötü kokular gelmesi üzerine içeriyle bakan vatandaşlar, evde oturan adamın ke...
ASAYİŞ
Bursa'daki AVM'de korku dolu anlar...Vatandaşlar tahliye edildi!
Bursa'nın Nilüfer ilçesinde hizmet veren AVM'de çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden...
ASAYİŞ
Bursa'da kesmek istediği ağacın altında kaldı!
Bursa'da bir şahıs, kesmek istediği kavak ağacının altında kaldı. Ağır yaralanan şahıs, yoğun bak...
ASAYİŞ
Bursa'da ahırda çıkan yangın sonucu 8 koyun telef oldu, 4 kişi de zehirlendi!
Bursa'da hayvanların bulunduğu ahırda çıkan yangın sonucu 8 koyun telef oldu, 4 kişi de dumandan ...
ASAYİŞ
Hırsıza sosyal medyadan seslendi! Öyle bir şey çaldı ki...
Afyonkarahisar'da bir vatandaş, gece arabasının camını kırarak hırsızlık yapan kişiye sosyal medy...
Mudanyalı şehit Şükrü Çavuş unutulmadı!
Gemlik'i ileriye taşıyacak projeler... İki başkan el ele çalışıyor!
Bursa'da kesmek istediği ağacın altında kaldı!
Bursa'nın gururu... Asya şampiyonu oldu!

En Çok Okunan Haberler

Daha 25 yaşındaydı... Bursa'da 120 kilometre...

Bursa'da 120 kilometre hızla seyreden bir genç aracı...

Bu acının tarifi yok! Bursa'da şehit ailesi ...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir ailenin en büyük oğlu...

Bursa'da yetiştireni kısa sürede zengin ediy...

Bursa'da Güney Marmara'nın ilk yaban mersini bahçesi...

Gururlandıran başarı! LGS Türkiye birincisi ...

1 Haziran 2019 da yapılan LGS sınav sonuçları açıkla...

İmamoğlu kendisinin ve ailesinin mal varlığı...

İstanbul Byükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ...

Bursa'daki AVM'de korku dolu anlar...Vatanda...

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde hizmet veren AVM'de çıka...

İDO'nun sefer iptali kararı gündemi sarstı! ...

İDO'nun 21, 22, 23 Haziran tarihlerinde İstanbul'a y...

Bursa'da cesedi boş arazide bulundu! 'Alkol...

Bursa'da bir arsada kurşunlanarak öldürülmüş halde b...

Bursa Gemlik Kaymakamı'nın acı günü! Oğlu ci...

Bursa'nın Gemlik Kaymakamı Kemal İnan'ın Denizli'de ...

Bursa'da feci kaza! İkiye bölünen araçta can...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde aşırı hız nedeniyle sürüc...

Bursa Ulu Cami saldırısının azmettiricisi Su...

PYD/YPG tarafından 27 Nisan 2016'da Bursa Ulu Cami'i...

Bursaspor'da Mesut Mestan dönemi!

Bursaspor'da gerçekleşen olağanüstü genel kurulda, t...

Bursa'da pompalı tüfekle çocuğu öldüren sanı...

Bursa'da, internetten 350 liraya aldığı pompalı tüfe...

Bursa'da pompalı tüfekle kendini eve kilitle...

Bursa'nın Gemlik ilçesinde pompalı tüfekle etrafa at...

Ankara'dan uyarı geldi: 'Yerimiz kalmadı'

'Nüfus hareketleri ve güvenlik ilişkisi' toplantısın...