06 Aralık 2016 Salı

  • 3,507 TL
  • 3,774 TL
  • 132,76 TL
  • 74.450
BURSA

Arap turistler Uludağ'a akın ediyor

Arap turistler Uludağ'a akın ediyor
  • 96

Kar yağışının başlamasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler Uludağ’ akın etti. Arap turistler karın tadını çıkarırken,  günübirlik ziyaretçiler de piknik yaptı.

16 Kasım 2016 Çarşamba 16:45 BURSA

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da kar yağışı Arap turistleri sevindirdi.

Alınan bilgiye göre, gece yarısı başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle Uludağ'da hareketlilik başladı.

Kar kalınlığının 6 santimetreye ulaştığı, sıcaklığın eksi 7 dereceye düştüğü Uludağ'da "oteller bölgesi"nin beyaza bürünmesi, işletmeciler kadar Arap turistleri de mutlu etti.

Kar yağışını duyduktan sonra Uludağ'a akın eden Arap turistler, karlar üzerinde yürüyüş yaparken, çocuklar da kar topu oynayarak eğlendi.

Suudi Arabistan'da bankacılık yapan ve 10 günlük iznini geçirmek için Bursa'ya gelen Haşim El Hamşi (25) hayatında ilk kez kar görmenin şaşkınlığını yaşadığını ve arkadaşlarıyla birlikte bunun keyfini çıkardığını söyledi.

Uludağ'daki kafe işletmecilerden Mehmet Beşik de kar yağışı nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin bölgeye gelmeye başladığını belirtti.

Özellikle Arap turistlerin ilgisinden memnun olduklarını ifade eden Beşik, "Çok güzel bir kar yağışı var. Böyle olunca turistler de kar görmek için bölgemize geliyor, bizim de işlerimiz oluyor. Kar yağışından dolayı çok sevinçliyiz. Umarım bu sene güzel bir sezon geçiririz." diye konuştu

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

CHP’li Sarıbal: Gököz ve Ketenli’de 8 bin ağaç kesildi

CHP’li Sarıbal: Gököz ve Ketenli’de 8 bin ağaç kesildi