24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 171,86 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye kararını Bursa iş dünyası nasıl değerlendirdi?

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye kararını Bursa iş dünyası nasıl değerlendirdi?

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye’nin üyelik müzakerelerin durdurulmasına yönelik aldığı kararı Bursa iş dünyasına sorduk.

01 Aralık 2016 Perşembe 09:17 GÜNCEL

Türkiye’de sert tepkilere neden olan kararı, Bursa iş dünyası nasıl değerlendirdi?

Remzi Topuk: “Bence alternatif aramaya gerek yok. Biz zaman zaman ihracatımızda dış pazarlarda birçok sıkıntı yaşadık, alternatif pazar arayışına girdik. Her zaman alternatifler oluşabilir ama Avrupa Birliği ülkeleriyle ticaretten vazgeçmek gibi bir şey düşünemeyiz…

Faik Çelik: “Avrupa’ya ihtiyacımız yok. Ancak yıllardır süren bir ilişki var. Burada bize, ‘sizi almayacağız’ denildiğinde biz başımızın çaresine bakarız. Avrupasız da yürüyebiliriz.”

Fahrettin Gülener: “Hâlihazırda ihracatımızın büyük bir bölümü Avrupa’yadır. Bir alternatif arayışında herkesin buna göre düşünmesi gerekir.”

Cüneyt Şener: “Elbette ki başka alternatiflerimiz var. Biz, bu cumhuriyeti Avrupa’ya güvenip kurmadık. Bizim Avrupalı da Avrupasız da birçok alternatifimiz var. Fakat Avrupa’nın Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetler seviyesinde güzel bir çizgisi vardı. Ancak hep görüyoruz ki Avrupa, bizim etimizden sütümüzden yünümüzden hep faydalandı ama bizi hiçbir zaman kendinden saymadı. Eğer onlar bizi istemiyorsa biz elbette bir alternatif buluruz. ..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Folklor Eğitim ve Araştırma Derneği'nden unutulmaz gece...

Folklor Eğitim ve Araştırma Derneği'nden unutulmaz gece...