09 Aralık 2016 Cuma

  • 3,452 TL
  • 3,665 TL
  • 130,51 TL
  • 75.929
BURSA

Başkan Dündar'a çağrı...Proje bedeli neden bu kadar yüksek?

Başkan Dündar'a çağrı...Proje bedeli neden bu kadar yüksek?
  • 246

Bursa’da yerel yönetimlere en net muhalefeti MHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Cemil Aydın yapıyor. Aydın, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a Panoramik müzenin bedelinin neden bu kadar yüksek olduğunu sordu.

24 Kasım 2016 Perşembe 14:58 BURSA

Panaromik müzenin durumunu belgelerle gündeme taşıdıklarını ifade eden Cemil Aydın, Başkan Dündar’dan bir yanıt alamadıklarının da altını çizdi.

Aydın diğer projelerden örnek vererek Panaromik müze bedelinin neden bu kadar yüksek olduğunu sordu.

“Yozgat’ta yapılan müzenin projesi 228 bin liraya ihale edilmişken, Ankara’da gerçekleşen farklı bir proje 137 bin liraya bitmişken, Yine bir başka proje, Konya’da 74 bin lira gibi çok ucuza halledilmişken, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yeni binasının projesi bile 330 bin liraya mal olmuşken, Orman Bakanlığı, Sarıkamış’ta donmak suretiyle ölen askerlerin anısına yaptırılan görkemli müzenin projesini bile 112 bin liraya ihale etmişken, nasıl oluyor da Osmangazi Belediyesi Panoramik müzenin projesini 961 bin lira gibi çok yüksek bir fiyata çizdiriyor?

Şimdi bu dört ilin proje toplam rakamı bile Osmangazi Belediyesi’nin Panoramik proje ihale rakamını yakalayamıyor? Konuyla ilgili Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı, Plan Proje ve Fen İşleri müdürlerini, projeyle kim ilgilendiyse, kimin bilgisi varsa, inandırıcı, aydınlatıcı bir açıklama yapmaya davet ediyoruz.”

Aydın Başkan Dündar’dan konuyla ilgili kamuoyunun bir an önce aydınlatılması gerektiğini belirtti.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Adana'da bombalı araç sürücüsü vurularak yakalandı

Adana'da bombalı araç sürücüsü vurularak yakalandı