11 Aralık 2016 Pazar

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,36 TL
  • 75.727
BURSA
SON DAKİKA

Bursa Atatürk Stadyumu’yla ilgili kafa karıştıran iddialar!

Bursa Atatürk Stadyumu’yla ilgili kafa karıştıran iddialar!
  • 395

Bursa’da tarihi açıdan büyük önem taşıyan Bursa Atatürk Stadyumu’nun yıkılmasına başlandı. Başkan Altepe Stadın yerine tarihi doku korunarak meydan yapılacağını söylese de ortada dolaşan iddialar kafaları karıştırıyor.

22 Kasım 2016 Salı 16:28 BURSA

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Atatürk’ün bağışlarıyla yapılan ve resmi törenlere de ev sahipliği yapan Atatürk Stadyumu yıkılıyor. Başkan Altepe yıkım çalışmalarını yerinde inceledi.

Yıkılan stadyumun alanı, tarihi tribünü ve zemini korunarak meydana dönüştürülecek. Başkan Altepe, yeni yapılacak projenin stadın izlerini taşıyacağını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Stadyumu, geçen yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açılmıştı. Eski stadyumun bulunduğu alan için yeni plan hazırlandı ancak Bursa Barosu, Mimarlar Odası Bursa Şubesi ve Bursa Atatürk Stadyumunu Koruma ve Yaşatma Derneği (BASKOD) plana itiraz ederek dava açmıştı. Mahkeme tarafından planın iptal edilmesiyle yeni bir proje hazırlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa Atatürk Stadyumunu Koruma ve Yaşatma Derneği (BASKOD) Başkanı Ali Küçüksarı, tarihi tribünün ve yeşil sahanın korunmasını istediklerini belirterek, bir otopark yapılacağı iddiasıyla ilgili “Eğer böyle bir düşünce varsa Bursa trafiği alt üst olur. Bu tam bir katliam demektir” dedi. Başkan Küçüksarı ayrıca kot farkından dolayı da ortaya çok kötü bir manzara oluşacağını ifade etti.

Öte yandan Timsah Arena’nın hala bitirilememesi Bursalılar tarafından tepki görüyor. Geçen yıl açılan Timsah Arena’nın kafası ve çevre düzenlemesi hala yapım aşamasında…

Stadın etrafında inşaat çalışmaları sürerken, vatandaşlar görüntünün Bursa’ya yakışmadığını söylüyor.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa’da vicdansızlığın böylesi! İşsiz genci bakın nasıl kandırdı

Bursa’da vicdansızlığın böylesi! İşsiz genci bakın nasıl kandırdı