10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,87 TL
  • 75.727
BURSA 11°

Bursa Barosu'ndan içler acıtan tablo: 650 çocuk...

Bursa Barosu'ndan içler acıtan tablo: 650 çocuk...
  • 265

Bursa Barosu’nun  ‘Çocuk’ ve ‘Hukuk’ konulu resim yarışmasına 45 okuldan toplamda 446 resimle başvuru yapıldı. Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Atakan Arar, ödül töreninde çocuklarla ilgili içler acıtan tabloyu da gözler önüne serdi.

30 Kasım 2016 Çarşamba 17:17 BURSA

Gül Kolaylı’nın haberine göre, Dilek Özer Ortaokulu’ndan Ece Kuyucuk, Hüseyin Karabacak Ortaokulu’ndan Nilda Sevim, Şehit Piyade Er Nezir Akgül Ortaokulu’ndan Hüsna Nur Berber başarı ödülüne, 21 eser de sergilenmeye layık görüldü.

Bursa Adalet Sarayı Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Atakan Arar, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de yaklaşık 900 bin çocuk işçi bulunduğunu kaydeden Arar,  son 10 yıl içerisinde 100’ün üstünde çocuğun iş kazasında hayatını kaybettiğini söyledi.

Yılda yaklaşık 650 çocuğun istismar vakalarıyla adli tıp kurumuna gittiği bilgisini veren Arar, bu yıl içerisinde 20 binin üzerinde çocuğun 16-17 yaş aralığında evlendirildiğinin de altını çizdi.

Arar ayrıca, “Çizdiğimiz tablo ne kadar karanlık olsa da bunu çocuklarla birlikte mücadele ederek güzel bir gelecek çıkarabileceğimizi, bu karanlığı yırtıp atabileceğimizi, motorları maviliklere sürebileceğimize inanıyorum.” dedi.

AK Parti hükümetinin cinsel istismar önergesi ülkede büyük tartışmaya sebep olmuştu. Konuyla ilgili CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Önergenin yasalaştığı takdirde çocukların tecavüzcüsüyle evlendirilmesinin yolunun açılacağını, bu durumun da  büyük infial yaratacığını söylemişti. Muhalafetin sert tepkisi üzerine hükümet önergeyi geri çekmiş, daha sonrada taslaktan çıkartmıştı.

(Haber Merkezi)

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ERDOGAN KARAKUŞ

01 Aralık 2016 Perşembe 07:51

BURSADA ÇOCUKLARA YAPILAN CİNSEL İSTİRMAR VAR DİYENLER BUNU YAŞAYAN BİLİR ŞİKAYET EDİYORUZ FAKAT SONUÇ YOK MALESEF ADALET UYGULANMIYOR YAPANLARIN YANINA KAR KALIYOR

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'dan önemli uyarı! Hemen o numarayı arayın

Bursa'dan önemli uyarı! Hemen o numarayı arayın