05 Aralık 2016 Pazartesi

  • 3,524 TL
  • 3,774 TL
  • 132,42 TL
  • 73.947
BURSA
SON DAKİKA

Bursa Devlet Hastanesi’ndeki hekimlerin cezası başladı

Bursa Devlet Hastanesi’ndeki hekimlerin cezası başladı
  • 286

Geçtiğimiz haftalarda Bursa Devlet Hastanesi’nde aralarında emeklilerin de bulunduğu 10’un üzerinde göğüs kalp damar cerrahı, gerçekleştirdikleri varis operasyonları için sisteme “yanlış” puan girmeleri sebebiyle, ceza almışlar ve savunmaları istenmişti.

15 Kasım 2016 Salı 11:50 BURSA

AKASOY’UN 2 KASIM 2016 TARİHLİ YAZISI:

“Sağlık Bakanlığı yaklaşık 2 yıl önce SUT’ta (Sağlık Uygulama Tebliği) 800 olan “Perforan venligasyon” yani, varis operasyonunun işlem puanını 50’ye düşürdü.

Ancak kod numarası değişmemiş. Söz konusu bu kod yine puanı 800 olan başka bir operasyon için SUT’ta kullanılmış. İddialara göre bazı cerrahlar bilerek, bazıları da bilmeyerek 50 puanlık işi, 800 puan göstererek döner sermayeden haksız ve fazladan para almış oldu.

Edindiğimiz bilgilere göre bu kapsamda 10’un üzerindeki hekimin maaşından 3 bin ila 10 bin lira civarında kesintiye gidilecekmiş.”

 

Olayın açığa çıkmasıyla Sağlık Bakanlığı müfettişleri ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği hekimlerden savunma istemişti.

Söz konusu hekimlerin dünden itibaren hastane döner sermayesinden 2 yıl boyunca hesaplarına yatırılan paraları faiziyle birlikle geri ödemeye başladıkları öğrenildi.

Az alanlar bir defada “yüklü” alanlar da taksit taksit ödeme yapacaklar…

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da ByLock kullanan öğretmenlere operasyon

Bursa'da ByLock kullanan öğretmenlere operasyon