05 Aralık 2016 Pazartesi

  • 3,524 TL
  • 3,774 TL
  • 132,42 TL
  • 73.947
BURSA
SON DAKİKA

Bursa’da CHP’liler Cumhuriyet gazetesi dağıttı

Bursa’da CHP’liler Cumhuriyet gazetesi dağıttı
  • 319

Bursa'da, CHP Gençlik Kolları üyeleri, Cumhuriyet gazetesine düzenlenen operasyona, gazetenin bugün çıkan nüshasını dağıtarak tepki gösterdi.

01 Kasım 2016 Salı 13:51 BURSA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma çerçevesinde, TCK'nın 220/6 maddesi uyarınca, "FETÖ ve PKK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" iddiasıyla aralarında Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu'nun da aralarında bulunduğu 16 kişi hakkında gözaltı kararı alınmıştı. CHP Bursa İl Gençlik Kolları, 3 bin adet Cumhuriyet gazetesi dağıtarak buna tepki gösterdi.

Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil’in de katıldığı eylemde, Heykel'de açıklama yapan grup, daha sonra vatandaşlara ücretsiz Cumhuriyet gazetesi dağıttı.

Milletvekili Ceyhun İrgil, “Son yıllarda iktidan freni patlamış kamyon durumunda. Kendi gücü ve konumunu koruyabilmek için devamlı vites yükselten, baskı ve hukuksuzlukları artıran bir yönetim anlayışı var. Bu böyle gitmez. Buna toplum eninde sonunda dur diyecektir. Şu anda ülkede binlerce mağdur, binlerce hukuksuzlukla karşı karşıya kalan insan var. Bu baskıların tek bir sebebi var; iktidar artık korkuyor. Kaybetmekten korkuyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Görüşme 4 saat sürdü

Görüşme 4 saat sürdü