08 Aralık 2016 Perşembe

  • 3,384 TL
  • 3,650 TL
  • 129,42 TL
  • 76.031
BURSA

Bursa'da HDP li gruba polis müdahalesi

Bursa'da HDP li gruba polis müdahalesi
  • 719

Bursa'da HDP li milletvekillerinin tutuklanmasını protesto eden grubuna polis müdahale etti..

06 Kasım 2016 Pazar 23:49 BURSA

Bursa’da izinsiz gösteri yapmak isteyen HDP’li gruba polis, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Çıkan olaylarda 1 polis hafif şekilde yaralanırken, 6 kişi gözaltına alındı.
Merkez Yıldırım ilçesine bağlı Arabayatağı Mahallesi’nde bir grup, HDP’li milletvekillerinin tutuklanmasını protesto etmek için yürüyüş düzenledi. Ara sokaklarda buluşan grup, sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Polis ekipleri, gruba gösterinin izinsiz olduğunu ve yürüyüşü sonlandırmalarını istedi. Grup uyarılara rağmen yürüyüşe devam ederek, polis ekiplerine taş attı. Polis ekipleri, taş atan göstericilere TOMA ve biber gazıyla müdahale etti. Gruptan bir gösterici apartmanın çatısına çıkarak çevik kuvvet ekiplerinin üzerine tuğla ve mermer attı. 1 çevik kuvvet polisi bacağından yaralandı.
Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, zırhlı araçlarla sokak aralarına girdi. Göstericilerin kurduğu barikatları yıkarak, kapatılan yolları açtı. Polis ekiplerine taş atan 6 gösterici gözaltına alınırken, bölgedeki önlemler devam ediyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Düzce'de yolcu otobüsü devrildi: 9 yaralı

Düzce'de yolcu otobüsü devrildi: 9 yaralı