03 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,509 TL
  • 3,747 TL
  • 132,76 TL
  • 73.391
BURSA

Bursa'da sağlıkçılar isyanda! 'Artık bıktık'

Bursa'da sağlıkçılar isyanda! 'Artık bıktık'
  • 247

Bursa’ya yerleşen Suriyelilerin sayısı gün geçtikçe artarken, kamu hastanelerinde yaşanan sıkıntıları sağlıkçılar bakın nasıl anlatıyor…

30 Kasım 2016 Çarşamba 12:01 BURSA

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye’nin çeşitli şehirlerine yerleşen Suriyeliler Bursa’da oldukça kalabalıklaşmaya başladı.

Bursa’da artan bu yoğunluk çeşitli alanlarda sıkıntı yaratmakta… Sokakta yaşanan kavgalar veya hastanelerdeki sıkıntılar Bursalıların tepkisini çekiyor.

Gazetemiz yazarı Lale Akasoy 21 Kasım’daki “Hastaneleri Suriyeliler ‘bastı!” yazısında, Devlet Hastanesi’ne bağlı Osmangazi ek binasında yaşananları anlatmıştı. Bursa’daki kamu hastanelerinin Suriyelilerle dolup taştığını aktaran Akasoy, bu durumun hastanelerde ciddi sıkıntılar yarattığını, sağlık hizmetinin de aksadığını yazmıştı.

Kapatılan Çekirge Çocuk Hastanesi’nin adeta Suriyelilere bakılan bir hastane geldiğini aktaran Akasoy, vatandaşların şikayetlerini de köşesine taşıdı.

Çekirge Çocuk Hastanesi’nin kapandığını bilmeden oraya giden hasta yakınlarının geri çevrildiği bilgisi; Suriyeli bir hastanın “Burası bizim hastanemiz gelmeyin” şeklindeki sözleri büyük tartışma yaratmıştı.

Akasoy,  bugünkü yazısında Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlıkçılarının mesajlarını paylaştı. Suriyeli hastaların büyük sıkıntı yarattığını anlatan sağlıkçılar canlarından bezmiş durumda…

Suriyeli hastalar için, “Olay çıkarıyorlar, kavga ediyorlar, dikleniyorlar, hesap soruyorlar…” diye yakınan sağlıkçılar, belli bir saatten sonra acil serviste gelen hastaların Yüzde 80’nini Suriyeli mültecilerin oluşturduğunu ve hastalara yetişmekte zorlandıklarını söylüyorlar…

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Adana’daki faciada flaş gelişme! Yurt müdürü gözaltına alındı

Adana’daki faciada flaş gelişme! Yurt müdürü gözaltına alındı