05 Aralık 2016 Pazartesi

  • 3,552 TL
  • 3,748 TL
  • 133,07 TL
  • 73.391
BURSA

Bursa’da skandal görüntüler! Kur'an-ı Kerimler bakın nerede bulundu!

Bursa’da skandal görüntüler! Kur'an-ı Kerimler bakın nerede bulundu!
  • 478

Bursa'da Kur'an-ı kerimlerin içki şişeleri ve çöplerin arasında bulunması büyük tepkiye yol açtı. Olayla ilgili sorumluların bir an önce cezalandırılması istendi.

16 Kasım 2016 Çarşamba 14:51 BURSA

Belediyelerin geri dönüşüm toplama merkezlerinde Kur'an-ı kerimlerin içki şişeleri ve çöplerin arasına atıldığını fotoğraflarla belgeleyen Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi Selçuk Türkoğlu ile Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı Ayhan Polat, bu duruma tepki gösterdi.

Türkoğlu ve Polat, yaptıkları ortak basın açıklamasında, “Çeşitli kanallardan sendikamıza ulaşan fotoğraflardan da anlaşılacağı üzeri, mukaddes kitabımız Kur'an-ı kerim çöplere atılmıştır. Kur'an-ı kerimler, çok saygısız bir şekilde içki şişeleri ve evlerden çıkan atıkların bulunduğu konteynerlerde toplanmıştır. Bunlar nerelerden toplanmıştır? Kimler kutsal kitabımızı bu firmalara bu şekilde teslim etmiştir? Belediyeler geri dönüşüm toplama işlerinin asli sorumluları değil midir? Bu hadiseden sonra sorumlular hakkında bir işlem yapılacak mı? Belediyelerimiz acaba eski eşya dönüşümüne göstermiş olduğu hassasiyeti bu hususta da gösteremez miydi? Yetkilileri bir an önce göreve davet ederken, sorumluların mutlaka cezalandırılmasını istiyoruz” dediler.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Bursa'da acı! Gelinlikle oy kullanmıştı...

AK Parti Bursa'da acı! Gelinlikle oy kullanmıştı...