07 Aralık 2016 Çarşamba

  • 3,445 TL
  • 3,693 TL
  • 130,86 TL
  • 75.433
BURSA
SON DAKİKA

Bursa’da Türkan Şoray’a büyük ilgi

Bursa’da Türkan Şoray’a büyük ilgi
  • 420

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği söyleşiye katılan Türkan Şoray merak edilen sorulara yanıt verirken, yönetmenliğini yaptığı 'Yılanı Öldürseler’ filmiyle ilgili de anılarını konuklarla paylaştı.

19 Ekim 2016 Çarşamba 14:44 BURSA

Serap ÖZTÜRK

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde dün akşam gerçekleştirilen etkinliğe Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Salonun tıklım tıklım olduğu söyleşide özellikle Türkan Şoray’a ilgi büyüktü. Salon dolunca çok sayıda kişi dışarı kurulan barkovizyondan söyleşiyi takip etti.

Türkan Şoray, yönetmenliğini kendisinin yaptığı ve Yaşar Kemal’in aynı adlı romanından 1981’de sinemaya uyarlanan “Yılanı Öldürseler” filmiyle ilgili ilginç anılarını paylaştı.

Yaşar Kemal’in eserlerinden birini filmleştirmenin onun için büyük bir hayal olduğunu söyleyen Şoray, bu filmin kendisini çok gururlandırdığını ifade etti.

Şoray: “Yaşar Kemal’in tasvirleri o kadar mükemmeldir ki, okuyucuların kafasında oluşan hayalleri filmde gerçekleştirebilmek gerçekten çok ustalık isteyen bir durum. Şimdiki teknolojik imkanlar o zaman olsaydı, o film çok daha harika olurdu” şeklinde konuştu.

Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay da Yaşar Kemal’in eserlerini ve bu eserlerinden beyaz perdeye uyarlanan filmler hakkında bilgi verdi.

İzleyicilerden birinin “Türkan Şoray’ın yönetmenliğini yaptığı hangi filmi daha çok beğeniyorsunuz?” sorusuna Dorsay, “Birincisi ‘Azap’, ikincisi ‘Uzaklarda Arama’, üçüncüsü ise ‘Yılanı Öldürseler’ filmi” yanıtını verdi.

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Musul'a 10 km kala!

Musul'a 10 km kala!