05 Aralık 2016 Pazartesi

  • 3,524 TL
  • 3,774 TL
  • 132,42 TL
  • 73.947
BURSA
SON DAKİKA

Bursa'da uçak üretimi yapılacak

Bursa'da uçak üretimi yapılacak
  • 102

Alman uçak firmasından (AQUILA) satın alınan uçakların üretimi artık Bursa'da yapılacak.

21 Kasım 2016 Pazartesi 13:02 BURSA

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Alman uçak firması Aquila tarafından üretilen ve Gökçen grubuna bağlı B Plas şirketi tarafından satın alındıktan sonra üretimine Bursa’da devam edilecek olan eğitim uçağının Yenişehir Havaalanı’ndaki lansmanına katıldı. Uçağa binen ve özellikleri hakkında bilgiler alan Başkan Dündar, yerli sermaye ile yerli uçağın üretiliyor olmanın gurur verici olduğunu söyledi.


Yerli uçak üretmenin cesurca bir adım olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Bundan sonraki süreçte uçağın üretimi ve geliştirilmesi Bursa’da yürütülecek. Uçak üretmekle sınırlı kalmayıp, okul açılması ve pilot yetiştirilmesi konusunda da planlamalar var. Bursa’ya ve Türkiye’ye ciddi bir katkı sağlayacak bir adım. Türkiye’nin gelişiminin ve yeni Türkiye’nin geldiği noktanın güzel bir örneği. Türkiye büyüyorsa kendi yatırımcımız ile büyüyor” dedi.


Bursa’nın bir ilke daha imza attığını dile getiren Başkan Dündar, “Bursa üretimde ve teknoloji de her zaman için lokomotif şehir olmuştur. Sanayicimiz nasıl öncü ise, aynı şekilde yerel yönetimde de Bursa öncü bir şehir. Hep birlikte Bursa’yı daha iyi noktalara getirmek için çalışıyoruz. Bursa’nın iyi noktalara gelmesi demek Türkiye’nin daha iyi noktalara gelmesi demektir. Sağlam temeller üzerinde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Teröristlerden hain saldırı: Yaralılar var

Teröristlerden hain saldırı: Yaralılar var