05 Aralık 2016 Pazartesi

  • 3,524 TL
  • 3,774 TL
  • 132,42 TL
  • 73.947
BURSA
SON DAKİKA

Bursa’daki dev projede geri sayım!

Bursa’daki dev projede geri sayım!
  • 435

Osmangazi Belediyesi’nin Soğanlı kentsel dönüşüm projesinin üçüncü etabının temeli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılacağı törenle 25 Ekim Salı günü atılacak.

22 Ekim 2016 Cumartesi 16:25 BURSA

Osmangazi Belediyesi tarafından toplam 42 hektar alanda hayata geçirilen Soğanlı kentsel dönüşüm projesinde yeni bir heyecan yaşanıyor. 4 bölümden oluşan dev projenin birinci ve ikinci etaptaki çalışmalar son sürat devam ediyor.

Osmangazi Belediyesi, vakit kaybetmeden projenin üçüncü etabın inşaatını da başlatıyor. Toplam 622 konut ve 35 ticari alanın yer alacağı üçüncü etabın temeli Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılacağı tören ile 25 Ekim Salı günü atılacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Günümüz dünyasının örnek şehir mozaiğinin yükseldiği Soğanlı projesinde modern konut ve ticaret alanları, pazar alanı, ibadet eğitim, sağlık alanları, spor tesisi, otopark, sosyal ve kültürel tesis alanları, yeşil alanlar, yaya ve bisiklet yolları gibi yaşama değer katan birçok ayrıntı yer alıyor.

Büyük bir titizlikle yürüttüğümüz projemizin üçüncü etabın temelini atacak olmaktan dolayı heyecanlıyız. Buradaki projenin tamamlanmasıyla birlikte diğer mahalleler de buraya ayak uydurmak zorunda kalacak. Böylece Bursa dönüşmeye, modern hayat alanlarına kavuşmaya başlayacak. Soğanlı kentsel dönüşüm projesi yeni Osmangazi’nin bir örneğidir” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da halk alanı doldurdu!

Bursa'da halk alanı doldurdu!