04 Aralık 2016 Pazar

  • 3,509 TL
  • 3,747 TL
  • 133,07 TL
  • 73.391
BURSA

Bursa'daki korkunç cinayette flaş gelişme!

Bursa'daki korkunç cinayette flaş gelişme!
  • 151

Bursa’da alacak-verecek yüzünden Kadir Alınca'yı bıçaklayarak öldürmekten yargılanan şahıs hakim karşısına çıktı. Zanlı mahkemede cinayeti nasıl işlediğini anlattı.

20 Kasım 2016 Pazar 17:56 BURSA

Osmangazi'ye bağlı Çırpan Mahallesi'nde iş yeri bulunan Levent B. (46), aralarında alacak-verecek meselesinden dolayı tartışma çıkan kalfası Kadir Alınca'yı (35) 3 yerinden bıçaklayarak öldürdü. 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası talebiyle hakkında dava açılan Levent B.'nin duruşmasına devam edildi. Daha önceki ifadelerini tekrarlayan Levent B., "Ben kuaför işletiyorum. Kadir Alınca yanımda çalışıyordu. Birlikte bir oto kiralamacıdan hasarlı araç alacaktık. Ardından aracı tamir ettirip satacaktık. Bu amaçla kredi kartımdan 6 bin lira çekerek, Kadir'e verdim. Arabayı kurban bayramına yetiştireceğini söyleyerek beni oyaladı. İş yerime geldiği sırada uyuşturucu içiyordu. Olaydan 6 ay önce Kadir beni iş yerimin bitişiğine çağırdı. Bana, 'Beni şikayet edersen seni gömerim' dedi. Bu hususta şikayetçi oldum ve dava açıldı. Ardından çay ocağından bıçak aldı. Bana küfürler etti. Ben iş yerime kaçtım. Ben kendimi kurtarmak için bodruma indim" dedi.

Olay gününü anlatan Levent B., "Bana doğru bir şeyler söyledi. Ardından araca doğru gitti. Ben bakışlarından ve kelimelerinden dolayı bıçağı aldım. Arkasından gittim. Bu sırada Kadir beni görmediği halde küfürlü konuşmaya devam ediyordu. Şoför kapısı yerine torpidonun bulunduğu kapıya yönelince bir şeyler çıkartacak diye korktum. Koluna doğru bıçağı salladım. Ancak Kadir o sırada hareket edince sırtına geldi. Sonra boğuşmaya başladık. Bana tekme atmaya çalıştı. O sırada bıçak bacağına da geldi. İş yerine gittim ve polise haber verilmesini söyledim. Sonra bıçağı iş yerine bırakıp, polis gelince teslim oldum" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, şahitlerin dinlenmesinin ardından duruşmayı karara bağlamak üzere ileri bir tarihe erteledi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Hafta sonu Mudanya dolup taştı

Hafta sonu Mudanya dolup taştı