08 Aralık 2016 Perşembe

  • 3,452 TL
  • 3,663 TL
  • 130,51 TL
  • 75.929
BURSA

Bursalı şoförler şiddette karşı!

Bursalı şoförler şiddette karşı!
  • 355

Toplu taşıma şoförlerinin yaşadığı sıkıntıları dile getiren Bursa Özel Halk Otobüsçüleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Eren, otobüslere yerleştirilen kameralar aracılığıyla, özel halk otobüsleri şoförlerine karşı uygulanan şiddetin önüne kısmen geçtiklerini söyledi.

11 Kasım 2016 Cuma 16:38 BURSA

Erkan ŞEN

Bursa Özel Halk Otobüsçüleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Eren, Yeni Dönem’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Otobüs şoförlerine yönelik şiddetin önüne geçmek için çeşitli önlemler aldıklarını belirten Sadi Eren, “Eskiden haklı olduğumuzu anlatamıyorduk, artık haksız duruma düştüğümüzü kanıtlayabiliyoruz, çünkü otobüslerde 6 adet kamera mevcut. Otobüslerin içine konulan kameralarla, şiddetin önüne kısmen geçtik. Bir kişi bizimle münakaşaya girdiği takdirde, kayıt altında olduğumuzu söylüyoruz ve bu durum caydırıcı oluyor” diye konuştu.

ESKİDEN ŞAMAR OĞLANI GİBİYDİK

Şoförlerin şiddete maruz kalmasının çok üzücü bir durum olduğunu dile getiren Eren, “Eskiden şamar oğlanı gibiydik. Öyle ters diyalogların içinde buluyorduk ki kendimizi, olumsuz olarak etkilenmemek elde değil. Nihayetinde şoför koltuğunda oturan insan, robot değil. Sıkıntıları var, borçları var, trafiğin zaten vermiş olduğu sıkıntı bize yetiyor. Biz, şoför ve yolcunun birbirini anlıyor hale gelmesini istiyoruz. Vatandaşlarımızın duyarlı olması lazım” ifadelerini kullandı.

KALİTELİ HİZMET İÇİN EĞİTİM

Hizmet kalitesinin artması için bir süre BESOB’da eğitim verdiklerini söyleyen Eren, verilen eğitimlerin şoför-yolcu diyaloğuna olumlu olarak yansıdığını vurguladı.

Ara verdikleri eğitim programına yakında tekrar başlayacaklarını ifade eden Eren şunları söyledi: “Verdiğimiz eğitimin başlıca konuları psikoloji, öfke kontrolü ve temizlik. Her şey vatandaşlarımıza iyi bir hizmet verebilmek adına, yeter ki onlar da bizim insan olduğumuzu unutmasın.”

Özel Halk Otobüsü şoförlerinin maddi olarak sıkıntı içinde bulunduğuna dikkat çeken Başkan Eren, “Mazotta indirim yapılmalı. Sonuçta toplu taşıma yapıyoruz biz. Mazota gelen her zam, yolcunun bilet fiyatına da yansımakta. Şoförlerimiz emeğinin karşılığını almalı, kafası rahat olmalı ki hizmette kalite daha üst noktalara taşınsın” açıklamasını yaptı.

OTOMOBİLLER YOL VERMİYOR

Mevcut sıkıntılar üzerine görüşlerini bildiren Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ramazan Çalan ise, “Toplu taşıma aracı kullanmak çok stresli, çünkü can taşıyorsunuz. Yaşadığımız sıkıntılardan biri ise, otomobillerin bize yol vermemesi. Ben, denetimlerin sıklaştırılmasıyla sıkıntıların önüne geçileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına darbe

Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına darbe