24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 171,86 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Çekirge Devlet Hastanesi’nde doktora suçüstü!

Çekirge Devlet Hastanesi’nde doktora suçüstü!

Çekirge Devlet Hastanesi’nde yaşanan olay “artık yeter” dedirten cinsten. Hastasından bıçak parası alırken polise suçüstü yakalanan doktor, gözaltına alındı.

02 Aralık 2016 Cuma 10:39 GÜNCEL

Sağlık sektörünün nabzını tutan ve yaşanan skandalları kamuoyuna sıcağı sıcağına duyuran yazarımız Lale Akasoy, başka bir vahim olayı daha okuyucuları ile paylaştı.

Hastalardan bıçak parası altında alınan rüşvetlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu paraları ödemeye gücü yetmeyen vatandaşlar ise ailesinin rızkından kesip mecburen vermek zorunda kalıyor.

İddiaya göre uzun süredir Çekirge Devlet Hastanesi’nde, diyaliz tedavisi gören malulen emekli A.Ç.’ye kan tahlili yapıldı.

Kan değerleri yüksek çıkınca hastadan başka tahliller de istendi. Kan değerlerindeki yüksekliğin “paratiroid”den kaynaklandığı çıktı ortaya ve hasta Opr. Dr. E. Ö’ye yönlendirildi.

Opr. Dr. E. Ö hastaya ameliyat olması gerektiğini, bunun karşılığında da hastanın 500 TL ödemesi gerektiğini ifade etti.

Doktorun yanından ayrıldıktan sonra olayı emniyete bildiren A.Ç., ertesi gün parayla doktorun yanına giderek, doktora uzattı. Doktor hastadan parayı alırken polisler tarafından suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Edindiğimiz bilgilere göre üniversite ve kamu hastanelerinde bıçak parası adı altında ödemelerin en yüksek olduğu branşların başında genel cerrahi, kadın doğum ve ortopedi bölümü geliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Meral Akşener Bursa'ya geliyor!

Meral Akşener Bursa'ya geliyor!