07 Aralık 2016 Çarşamba

  • 3,445 TL
  • 3,693 TL
  • 130,86 TL
  • 75.433
BURSA
SON DAKİKA

CHP İnegöl'de flaş gelişme!

CHP İnegöl'de flaş gelişme!
  • 200

CHP İnegöl’de yönetim krizi çözüldü. Daha önce disiplin kuruluna sevk edilen Halil Büyükışıklar’ın istifası sonrasında düşürülen yönetimin yerine, parti genel merkezinin de onayı ile 5 kişilik kayyum heyeti atandı. İlçe başkanlığını Necdet İrgil üstlendi.

11 Kasım 2016 Cuma 10:32 BURSA

Yüksel BAYSAL

CHP Bursa İl Örgütü’nün gündemini aylardır meşgul eden İnegöl İlçe Yönetimi’yle ilgili kriz, çözüme kavuşturuldu.

Hatırlanacağı üzere, İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar’ın parti disiplinine aykırı tavırlar sergilemesi ve İl Başkanlığı ile ters düşmesi üzerine başlayan tartışmalar, CHP Genel Merkezi’ne kadar götürülmüştü. Ardından tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen İlçe Başkanı Büyükışıklar, görevinden ve partisinden istifasını sunmuştu.

CHP İl Başkanlığı da yönetim kurulundan bir ismin ilçe başkanlığına getirilmesini teklif etmiş, ancak bu teklife mevcut ilçe yönetimi sıcak bakmamıştı. Bunun üzerine genel merkezin de bilgisi dahilinde ilçe yönetimi düşürülmüş ve CHP İnegöl’e kayyum atanması kararlaştırılmıştı.

Bu karar doğrultusunda dün itibariyle CHP İnegöl İlçe Başkanlığı’na 5 kişilik kayyum heyeti atandı. İlçe teşkilatını kongreye götürecek olan CHP İnegöl’de Necdet İrgil başkanlığındaki kayyum heyetinde şu isimler yer aldı:

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Şehit kaymakam 2 kez...

Şehit kaymakam 2 kez...