10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,36 TL
  • 75.727
BURSA 11°
SON DAKİKA

CHP İnegöl'de taşlar yerine oturuyor

CHP İnegöl'de taşlar yerine oturuyor
  • 240

Bursa siyasetinin nabzını tutan gazetemiz yazarı Yüksel Baysal, CHP İnegöl cephesindeki gelişmeleri ve konuyla ilgili çarpıcı detayları kaleme aldı.

12 Kasım 2016 Cumartesi 11:01 BURSA

CHP İnegöl Başkanı Halil Büyükışıklar İl yönetimi kurulu kararıyla görevden alınmıştı. Düşürülen yönetimin yerine ise parti genel merkezinin de onayı ile 5 kişilik kayyum heyeti atandı. İlçe başkanlığını Necdet İrgil üstlendi.

 “Bu muhafazakâr ilçede ezici üstünlüğe sahip AKP’yi alt etmek yerine, İl Başkanı Şadi Özdemir ve İl Yönetim Kurulu ile mücadele etmeyi kendine hedef seçen Halil Büyükışıklar’ın ışığı nihayet söndürüldü.

Parti disiplinini hiçe sayan İnegöl yönetimi düşürüldü ve yerine kongreye götürecek bir heyet atanması kararı verildi.”

Baysal, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu İlçe yönetimine sahip çıkmak yerine HDP’ye destek vermekle suçlayan Halil Büyükışıklar’a yazısı vasıtasıyla şu soruları yöneltti:

-Senin derdin İl Başkanı Şadi Özdemir’le mi, yoksa Kılıçdaroğlu ile mi?

-Seçilmişleri savunmak, iktidarın her uygulamasına evet dememek neden HDP ile birlik gibi anlaşılsın? Kaldı ki, Dolmabahçe’de PKK uzantıları ile masaya oturan CHP’liler miydi?

-AKP-HDP kanka olup, İmralı’ya heyetler gönderirken, Büyükışıklar ve de benzeri şekilde CHP’yi MHP’lileştirmek isteyen zihinler neredeydi?

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa’da ilk… Görenler dönüp tekrar bakıyor

Bursa’da ilk… Görenler dönüp tekrar bakıyor