10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,87 TL
  • 75.727
BURSA 11°

Cirit geleneği Büyükşehir’le yaşatılıyor

Cirit geleneği Büyükşehir’le yaşatılıyor
  • 205

Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Gölbaşı’nda düzenlenen Geleneksel Cirit Müsabakaları Cumhuriyet Kupası karşılaşmasını Bursa Ata Atlı Cirit Spor Kulübü kazandı.

31 Ekim 2016 Pazartesi 10:14 BURSA

Bursa’da, cirit sporun yaşatılması ve gelecek nesillere tanıtılması hedefiyle gerçekleştirilen ‘Cirit Oyunları’, spor tutkunlarını Kestel’de bir araya getirdi. Kestel’in Gölbaşı Mevkii’nde yapılan Geleneksel Cirit Müsabakaları Cumhuriyet Kupası’nda Bursa Ata Atlı Cirit Spor Kulübü ile Kocaeli Çayırova Anadolu Spor Kulübü Cirit Takımı karşı karşıya geldi. Açılış seremonisinde konuşan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, “Sporun her dalında hizmet vermeye çalışıyoruz. Cirit de önemli bir ata sporumuz. Unutulmaya yüz tutmuş atalarımız sporlarını yaşatmaya çalışıyoruz. Bursa Osmanlının ilk başkenti. O ecdadın torunları olarak biz de ata sporlarına sahip çıkmada kendimizi sorumlu görüyoruz” dedi.

Bursa Ata Atlı Cirit Spor Kulübü Başkanı Maksut Gürel de bu sporun yaşatılmasına verdikleri destek nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından başlayan Cumhuriyet Kupası müsabakalarında Bursa Ata Atlı Cirit Spor Kulübü ile Kocaeli Çayırova Anadolu Spor Kulübü Cirit Takımı karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmayı 21 puan alan Bursa Ata Atlı Cirit Spor Kulübü kazanarak Cumhuriyet Kupası’nın sahibi oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

AK gençlerden 'Cumhuriyet Sergisi'

AK gençlerden 'Cumhuriyet Sergisi'