10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,87 TL
  • 75.727
BURSA 11°

Erdoğan bugün Bursa’da! Bu yollar kapalı

Erdoğan bugün Bursa’da! Bu yollar kapalı
  • 619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Bursa’da olacak. Kentte metro seferlerine de ayar yapıldı.

22 Ekim 2016 Cumartesi 12:43 BURSA

Erdoğan bugün Bursa’da bir dizi programa katılacak.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin oğlu Ömer Altepe ile BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın kızı Merve Burkay’ın da düğün törenine katılacak. Erdoğan, çiftin nikah şahidi olacak.

Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapacağı toplu açılış töreni münasebetiyle il genelinde otobüs ve metro seferlerinin 11.00 ile 19.00 saatleri arasında ücretsiz olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapacağı miting ve toplu açılış töreni için Şehreküstü istasyonunun işletime kapatılması sebebiyle seferlere yeni düzenleme yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle:

“Yapılan düzenlemeye göre, Bursaray Şehreküstü İstasyonu 22 Ekim Cumartesi (bugün) günü saat 11.00’dan sonra işletime kapatılacak. Emek ve Üniversite yönünden gelen trenler Merinos istasyonuna kadar gidecek. Merinos ile Osmangazi istasyonu arasında mekik tren çalıştırılacak. Kestel yönünden gelen trenler de Demirtaşpaşa istasyonuna kadar gidecek. Merinos ve Gökdere istasyonları arasında otobüs işletimi yapılacak.

METRO SEFERLERİ

Bu sebeple; Emek - Üniversite yönünden gelen ve Osmangazi istasyonuna gidecek yolcular, Merinos’ta trenden inerek karşı yöndeki trene aktarma yaparak gidebilirler. Emek - Üniversite yönünden gelen ve Arabayatağı - Kestel yönüne gidecek yolcular, Merinos’ta otobüs aktarması yaparak Gökdere istasyonuna kadar gidebilir ve Gökdere’de tekrar trene binebilirler. Arabayatağı - Kestel yönünden gelen ve Emek - Üniversite yönüne gidecek yolcular, Gökdere istasyonunda otobüs aktarması yaparak Merinos istasyonuna kadar gidebilir ve Merinos’ta tekrar trene binebilirler.”

BU YOLLAR KAPALI

Emniyetten yapılan yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa’ya geliş ve dönüşü sırasında geçeceği ana yollar ve güzergâhlar ile bağlantı yolları İstanbul yolu - Özdilek - Gençosman Kavşağı - Ankara yolu - Eski Hal Köprü üstü - Mahmudiye Kavşağı - Gökdere Meydanı- İnönü Caddesi - Atatürk Caddesi - Altıparmak Caddesi - Merinos Kavşağı istikametleri kısa süreli olarak yaya ve araç trafiğine kapatılacaktır” denildi

Sürücülerin Stadyum Kavşağı - Kükürtlü Caddesi ve İzmir yolu, Mudanya yolu, Ankara yolu istikametleri ile Eski Yalova yolu ve çevre yollarını kullanabilecekleri belirtildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bursa'da kansere yenik düşen Miray gözyaşlarıyla uğurlandı

Bursa'da kansere yenik düşen Miray gözyaşlarıyla uğurlandı