05 Aralık 2016 Pazartesi

  • 3,524 TL
  • 3,774 TL
  • 132,42 TL
  • 73.947
BURSA
SON DAKİKA

Gemlikli Demiriz, tüm mal varlığını bağışladı

Gemlikli Demiriz, tüm mal varlığını bağışladı
  • 131

Gemlik'in tanınmış ailelerinden Demiriz ailesinin en büyük fertlerinden olan Hatice Demiriz tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı.

21 Kasım 2016 Pazartesi 17:05 BURSA

Feyzi SARIKAYA

Mehmetçik Vakfı Bursa Şubesi Temsilcisi Emekli Yarbay İbrahim Güven konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "Hatice Annemiz vakfımıza  'Tüm mal varlığımı ve gayrimenkullerimi vakfınıza bağışlamak istiyorum' diyerek geldi.  Biz hem çok mutlu olduk hem de bağışlarını nasıl kabul ederiz diye araştırma içerisine girdik. Hatice Annemiz vakfımıza hem nakdi hem de gayrimenkul bağışında bulundu. Yaptığımız araştırmalar neticesinde Hatice Annemizi mağdur bırakmayacak şekilde bağışlarını kabul ettik. Bağışlarından dolayı kendisine teşekkür ediyor ve vakfımızın teşekkür beratını kendilerine takdim ediyoruz." dedi.

"Benim ve ailemin ihtiyacı yoktu, Mehmetçiğimize bağışladım"

82 yaşındaki Hatice Demiriz; "Daha önceleri bir çok yere yardımda bulunmak istedim ama beni hep dolandırmaya çalıştılar. Bir türlü hiç bir yere güvenemedim ve en sonunda güvenilir olduğunu bildiğim, bağışlarımın iyi bir yere gideceğini düşündüğüm Mehmetçik Vakfı'na tüm mal varlığımı bağışlamaya karar verdim. Benim ve ailemin bu mal varlığına ihtiyacı yoktu, böyle bir bağışta bulunabildiğim için çok mutlu ve gururluyum." dedi.

Teşekkür beratı ve plaketi Mehmetçik Vakfı Bursa Şubesi Temsilcisi Emekli Yarbay İbrahim Güven ve Gemlik İlçe Jandarma Karakol Komutanı Yüzbaşı Barış Bozkurt tarafından takdim edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Dolar’a EKK fireni

Dolar’a EKK fireni