05 Aralık 2016 Pazartesi

  • 3,552 TL
  • 3,748 TL
  • 133,07 TL
  • 73.391
BURSA

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: Önümüzdeki dönem okul öncesi eğitim sistemi...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: Önümüzdeki dönem okul öncesi eğitim sistemi...
  • 173

Bursa'da konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önümüzdeki dönem okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceklerini bildirdi.Yılmaz yabancı dil eğitiminin de 5. sınıfta ağırlıklı hale getirileceğini ifade etti.

26 Kasım 2016 Cumartesi 22:57 BURSA

Bakan Yılmaz, Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaptırılan İnegöl Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, hükümet olarak Türkiye'de atılımlar, dönüşümler yaptıklarını, bunları eğitim sisteminden çıkan insanlarla gerçekleştirdiklerini belirtti.

Halka hizmetin hakka hizmet olduğunu aktaran Bakan Yılmaz, şunları söyledi: ''Halka hizmet hakka hizmettir. Biz biliyoruz ki bu halkın rızasını alırsan menzile yüz akı ile gidersin. Rızasını almak nasıl olacak? Halkın okulunu, yolunu yapacaksın, ne ihtiyacı varsa karşılayacaksın. Büyük mesafe katettik. 2002'de tüm eğitime bütçeden ayrılan pay ne kadar? 11 milyar. Şimdi, 2017 bütçesi ne kadar? 122 milyar. 10 kattan fazla. Bunu kim yaptı? Bunu bu milletin daha iyi ve kaliteli eğitimi hak ettiğine inanan ve sizin aranızdan çıkan kardeşlerinizin oluşturduğu hükümet yaptı. 2002'deki 11 milyar lira, o dönemdeki bütçenin yüzde 10'una denk geliyor. Şimdiki 122 milyar yüzde 20'sine denk geliyor. Eğitimde şu an birinci sıradayız.''

Bakan Yılmaz, ''Önümüzdeki dönemde okul öncesi eğitimi inşallah zorunlu eğitim kapsamına alacağız. Her evladımızın bir yabancı dil bilmesini istiyoruz. Bunun da 5. sınıf olduğu şeklinde bir değerlendirmemiz var. 5. sınıflarda İngilizce ağırlık yapacağız. Meslek eğitimi memleket meselesi olarak görüyoruz. İnşallah el ele, kardeşçe, birlik içinde Türkiye'nin yarınını çok daha aydınlık kılacağız.'' değerlendirmesinde bulundu. Konuşmasının ardından okulun açılış kurdelesini kesen Yılmaz, daha sonra derslikleri gezdi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

TSK'dan flaş açıklama! Kimyasal gaz kullanıldı

TSK'dan flaş açıklama! Kimyasal gaz kullanıldı