05 Aralık 2016 Pazartesi

  • 3,524 TL
  • 3,774 TL
  • 132,42 TL
  • 73.947
BURSA
SON DAKİKA

Topuğunu açık eden FETÖ tek ölümcül yerinden vuruldu!

Topuğunu açık eden FETÖ tek ölümcül yerinden vuruldu!
  • 137

Kitaplarıyla Gülen örgütü hakkında ciddi tespitlerde bulunan Mustafa Önsel, “Aşil’in Topuğu-FETÖ’nün O Gecesi” kitabında örgütün en hassas noktasından nasıl vurulduğunu anlatıyor.

29 Kasım 2016 Salı 16:51 BURSA

Balyoz nedeniyle bin 300 gün cezaevinde kalan Mustafa Önsel, hapis kaldığı süre içerisinde  “Beşiktaş’ta Sırtlan Pususu”, “Silivri’de Firavun Töreni” ve “Casusluk Kumpası, Kim Bunlar” adlı kitapları yazdı.

Önsel ardından “TSK’da Şakirtlerin işgali mi? / Ağacın Kurdu, Fethullah’ın Askerleri” adlı kitabını piyasaya sürdü. Kitabı okuyan ve bugünkü yazısında değerlendiren gazetemiz yazarı Gül Kolaylı, çok önemli tespitlerde de bulundu. Kitabın açık bir istihbarat olduğunu yazan Kolaylı, Önsel’in içeri kaldığı ve dışarıdaki süreçlerdeki bilgilerine ve izlenimlerine dayanarak hazırladığı kitapla yetkilileri uyarıyordu… Önsel kitapta örgütün darbe yapacak güce ulaştığı ve buna hazırlandığını anlatıyor.

Mustafa Önsel’in “Aşil’in Topuğu / FETÖ’nün “O Gece”si… 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gecenin öncesi ve sonrası da anlatılıyor.

Devletin hemen hemen bütün kurumlarında sağlam bir yapı oluşturan örgütün can damarı ise TSK idi.  

Mustafa Önsel kitabında “Böylesi bir darbe girişimine ancak TSK’deki yapılanmalarına karşı ciddi bir operasyon yapılacağını hissederlerse başvuracaklarını görüyordum” diyordu.

“TSK’deki yapıları FETÖ için Aşil’in Topuğu’ydu. Oranın vurulmaması gerekiyordu…” Yani en önemli alanlarını kaybetmemeleri gerekiyordu.

Örgüt 15 Temmuz gecesi 03.00 için yaptığı planı öne çekmek zorunda kaldı çünkü  “içlerinden olduğu zannedilen bir subayın olayı MİT’e aktarması” sonrası harekete geçeceklerinin açığa çıktı…

Sonuç olarak FETÖ “topuğunu açık etti”. Ve tıpkı Aşil gibi, tek ölümcül yerinden vuruldu…”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa MHP'de şok istifa!

Bursa MHP'de şok istifa!