09 Aralık 2016 Cuma

  • 3,443 TL
  • 3,656 TL
  • 130,51 TL
  • 75.929
BURSA

'Yeni bir Bursa yapmak zorunda kalacağız!'

'Yeni bir Bursa yapmak zorunda kalacağız!'
  • 401

Bursa’yla ilgili yetkililere çok önemli bir uyarıda bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Atmaca, kent yapılaşmasıyla ilgili “Acilen uzun vadeli nüfus planları yapılmazsa, yakın bir tarihte burayı terk edip yeni bir Bursa yapmak zorunda kalacağız” dedi.

02 Aralık 2016 Cuma 09:44 BURSA

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Atmaca, Bursa’nın sorunlarına değinmek için Crowne Plaza’da basın toplantısı gerçekleştirdi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, tıkanan bölgelerde kentsel dönüşüme gireceklerini belirtip, “Mal sahibi dönüşümü fırsat olarak görüp daha büyük ev isterse, müteahhit para kazanacağım derse, kamu kazanacağım derse bu kadar kazançtan biri kaybeder. Kaybeden şehirlerimiz olur” demişti.

Başkan Atmaca da , “Herkesin kazandığı bir matematik yok. Bedel ödemeden kentsel dönüşüm yapılamaz. Herkes bu bedele ortak olmalı” şeklinde konuştu.

Ulusal ve yerel politikaların kent nüfusunu arttırdığını ifade eden SP İl Başkanı Mehmet Atmaca, kentsel dönüşüm adı altında yıkılan az katlı binaların yerine daha yüksek katlı binalar inşa edildiğini veya aynı gerekçelerle boş alanlara yeni binalar yapıldığını söyledi.

Mehmet Atmaca, çok çarpıcı bir cümleyle yetkililere seslendi: “Acilen uzun vadeli nüfus planlarının yapılması gerekmektedir. Yoksa yakın bir tarihte burayı terk edip yeni bir Bursa yapmak zorunda kalacağız.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'ya şehit ateşi düştü!

Bursa'ya şehit ateşi düştü!