Bursaspor yönetimi iddialara cevap verdi! 'Çirkin bir karalama kampanyası...'

Bursaspor yönetim kurulu, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyerek, gündemdeki konulara açıklık getirdi. İkinci Başkan Cem Öztürk, "Başta Hasan Parlakay olmak üzere, başkanımızı hedef alan, çirkin ve asılsız bir karalama kampanyası yürütüyor" dedi.

SPOR, 08 Kasım 2018 Perşembe, 12:23
Bursaspor yönetimi iddialara cevap verdi! 'Çirkin bir karalama kampanyası...'

-Cemal EKENTOK-

Bursaspor Başkanı Ali Ay ve yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantının açılışını yapan Başkan Ali Ay, "Yönetimimizle görüştük. Bu toplantıları ayda bir kez yapmak istiyoruz. Sosyal medyada dolaşan yalan haber ve iftiraların yanı sıra gerçek haberler de var. Bunları değerlendirmek, Bursaspor'u Türk futbolunu konuşmak için toplanmamız gerekiyor" diyerek sözü 2. Başkan Cem Öztürk'e bıraktı. Öztürk ise şunları söyledi:

AKIL DIŞI İTHAMLAR

"Uzunca bir süredir, sistematik şekilde, belirli odaklar tarafından yönlendirilen bir grup insan, başta yönetici arkadaşımız Hasan Parlakay olmak üzere, başkanımızı hedef alan, çirkin ve asılsız karalama kampanyası yürütüyor. Bu akıl dışı itham ve iddialar karşısında yapılacak tek şey, takdir edersiniz ki, cevabı hukuk çerçevesinde vermektir. Nitekim hem Hasan Parlakay hem de başkanımız gerekli başvuruları yapmışlardır. Tabi bu durum sadece başkanı ve bir yöneticiyi değil, hepimizi ilgilendiren meseledir ve bu yüzden yöneticiler olarak, ayrıca dava açacağımızı ve bu şahıslar iftira ve suçlamalarının hesabını yargı önünde vereceğini belirtmek istiyorum.

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

"Hiç bir belge ve bilgi sahibi olmadan kamuoyunu yanıltmaya çalışarak, Bursaspor Yönetim Kurulunun itibarını zedelemekten ve kaos yaratmaktan başka hiç bir amacı olmayan bu insanların ne gazetecilikle, ne de Bursasporlu olmakla ilgisi vardır. Yönetimde görev alan bütün arkadaşlarım, Bursaspor'da kendi işlerinden çok daha fazla mesai harcarken, maddi manevi her anlamda seferber olmuşken, buradan bir rant elde elde edildiğini iddia ve ima etmek, son derece ahlaksız ve haince bir tutumdur. 13 asil ve 6 yedek arkadaşımızla neredeyse her Allahın günü bir araya gelip, Bursaspor'un karşı karşıya olduğu problemleri nasıl çözeriz diye uğraşıyoruz.

BURSASPOR BALTALANIYOR

"Yalan yanlış ithamlar, hakaretler, maksadını aşan eleştiri ve suçlamalar, Bursaspor'a hizmeti bir ideal olarak belirlemiş olan ve günün birinde bu bayrağı devralmak isteyen her aklı başında insana geri adım attırır. Bu çatı altında bulunan herkes, Bursaspor'a değer katmak için mücadele ediyor. Bursaspor'da başkan, yönetici ya da herhangi profesyonel ve hatta antrenör olma hayali kuranlara sesleniyorum. Günün birinde hedefinize ulaşabilirsiniz... Ancak bu şekilde, yani görev başındakileri karalayarak, itham ederek, suçlayarak, hak ve hukuka uygun olmayan biçimde bu görevlere gelirseniz, bilin ki sizi de aynı yöntemle gönderirler.

YALÇIN CAMBAZ İLE GÖRÜŞMEDİM

 Başkan Ali Ay, bazı olayları yanlış yazıp insanları olumsuz yönlendirdiklerini belirterek, "Burada insanlar üzerinde algı yapılıyor. Yalçın Cambaz kardeşimiz baygınlık geçirdi. Müzeyyen'le hesapları kontrol ederken yan odaya geçmek istedim. Harun ve arkadaşlar koşturup oraya gidiyordu. Yalçın yerde yatıyor bayılmıştı. Ambulans çağırdık. Sedye ile Uludağ Üniversitesi'ne gönderdik. Sağlık üzerinden bile üzerimize gelinmesi üzüyor. Bazı arkadaşlar bunlara değer vermeyin kapatın diye söyledim. 50-60 kişi organize ediyor. Adamla benim kavga ettiğimi o nedenle bayıldığını söyleyecek kadar durum vahim duruma gelmiştir. Tapu meselesini kaşıdılar. Buna anlam veremedim. Ocakta 3 yıl olacak. Beni tanıyorsunuz. Benim ne kadar bu işlere önem verdiğimi inançlı olduğumu, haramdan korktuğumu biliyorsunuz. Yazılması, çizilmesi, cahil kesim olması nedeniyle tehlikeli. Kafalarda soru işareti oluşuyor. Kimseden korkmuyoruz. Vicdanen rahatız.

KIT GELİR KAYNAKLARI

Kıt kaynakları en efektif biçimde nasıl kullanırız diye bütün yönetim kurulu, her gün hesap kitap yapıyoruz. Kaynak yaratmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bunları başkan ve sadece birkaç yönetici değil, hep birlikte, 19 kişilik yönetim kurulumuzla yapıyoruz ama görüyoruz ki, bu çabanın değersizleştirilmesine yönelik bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Arkadaşlar bu durum sadece bizi değil, bizden sonra gelecek olanları da, Bursaspor'un geleceği adına moralsizleştirir. Bu sorumluluğu almak isteyenlerin hevesi kırılır. Bunu fark edin artık."

"MALİ ANLAMDA SIKINTILIYIZ"

Türkiye'deki tüm kulüplerin durumunun sıkıntılı olduğunu ifade eden Başkan Ali Ay ise kulüplerin bıçak sırtında gittiklerini belirtti. Başkan Ay, "Bizim federasyondan kasamıza gelen bir para yok. Tüm para, krediler sebebiyle bankalara gidiyor. Geçmiş futbolcu ve teknik ekip alacakları yaklaşık 3 milyon Euro civarında. Yıl sonuna kadar olan ihtiyacımız ise 100 milyon TL" diye konuştu.

Transfer yasağı ile ilgili tüm kulüplerin sıkıntısı olduğunu ifade eden Ay, "Oyuncuların menajerleri artık UEFA yerine, Uyumsuzluk Çözüm Kurulu'na giderek şikayet ediyor. UEFA'da alacak meselesi 1 senede çözülürken orada ise 2-3 ayda bitiyor. Kulübümüzün Bilal ve İsmail ile iki durumu burada. Bizim burada ihtiyacımız aslında zaman. Personel alacakları sebebiyle çok üzgünüm. Üç ay geriden geliyoruz. İnşallah iyi bir yerden paramız geldiğinde bunu bir kerede çalışanlarımıza ödemek istiyoruz" dedi.

Kaynak: Yenidonem

DÜNYA
Devlet Başkan adayı ABD'de gözaltına alındı!
Guatemala Devlet Başkan adayı Orellana, "Meksikalı uyuşturucu kaçakçılarıyla iş birliği yaptığı" ...
ASAYİŞ
Bursa'da ibretlik ceza! 10 bin TL ödeyecek
Bursa'nın İnegöl ilçesi Cerrah Mahallesi'nde boş alana moloz dökerken yakalanan şahısa 10 bin 298...
ASAYİŞ
Bursa'da hızarla odun kesen adam ölümden döndü!
Bursa'nın İnegöl ilçesinde, hızarla odun kesen yaşlı adam, makineden fırlayan odun parçasıyla yar...
SPOR
Bursaspor'a PFDK'dan şok ceza!
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), geçtiğimiz hafta oynadıkları maçlarda taraftarların ne...
SPOR
Başkan Ali Ay açıklama yapıyor! 'Bursaspor'u hepinizden çok seviyorum'
Basın mensuplarının karşısına geçen ve çok tartışılan gündem maddeleriyle ilgili açıklama yapan B...
EKONOMİ
Bursa Yapı ve Rising City Gayrimenkul Fuarı kapılarını açtı
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ organizasyonunda düzenlenen "Bu...
Demet Akalın, Tarkan hayranlarını korkuttu!
Fahriye Evcen, Karan'ı boynunda taşıyor
Bursa Yapı ve Rising City Gayrimenkul Fuarı kapılarını açtı
Bursa'da ibretlik ceza! 10 bin TL ödeyecek

En Çok Okunan Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Bursa için dikkat çeken aç...

Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını almasının ardından aç...

Bursalılar dikkat! Cumartesi günü 3 metro is...

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursaray'ın y...

Bursa'da sevgilisini bacağından vurmuştu! Av...

Bursa'da, cezaevinden izinli çıkıp 2,5 yıl birlikte ...

İmamoğlu ilk icraatını açıkladı! 50 TL olacak

Dün mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye ...

Bursa Yeşil Türbe'de acı olay! Bir anda yere...

Bursa'ya ziyarete gelen Pakistanlı turist, Yeşil Tür...

İşte Uludağ Üniversitesi'nin yeni rektörü!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 üniv...

AK Parti'de istifa sinyali: 'Bir sıkıntı var...

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara'd...

Dövizdeki hareketlilik konut satışını vurdu!...

Faizlerin yüksekliği ve dövizdeki hareketlilik yatır...

Bursa'da isyan ettiren görüntü! 'Herhalde Al...

Bursa'nın İznik ilçesindeki İncesu deresinin siyah r...

Bilecik'ten Bursa'ya geldi, yakalandı! 7 ayr...

Bursa'da hakkında 18 yıl hapis cezası bulunan ve 7 a...

Bursa'da bu da oldu! Mezarlıktan söküp çaldılar

Bursa Hamitler Mahallesi'nde engelli bir gencin rica...

Kılıçdaroğlu: 'Bursa içimde bir yaradır'

Kılıçdaroğlu, seçimi kazanan ama KHK ile görevine so...

Bursa'nın göbeğinde faciadan dönüldü! Trafik...

Bursa'da seyir halindeyken kalp krizi geçiren taksi ...

Bursa'da yakalanan eski ÖSYM Başkanı Ali Dem...

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Ö...

Bursa'da hazır yemek sektörü sıkıntıya girdi...

Firmalara hazır yemek hizmeti veren catering şirketl...