Büyükataman'dan çok sert mesaj: Kantarın topuzunu kaçırdı, ne söylediğini bilmiyor

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,  YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı sonrasında partilerine ve kuruma yönelik yapılan saldırılara yanıt verdi. Büyükataman, "CHP yöneticilerinin anladığı haklılık, sesin çok çıkmasıdır. Eğer öyle olsaydı ormanda daima eşeğin sözü geçerdi" dedi.

SİYASET, 09 Mayıs 2019 Perşembe, 14:10
Büyükataman'dan çok sert mesaj: Kantarın topuzunu kaçırdı, ne söylediğini bilmiyor

Büyükataman şöyle konuştu: "6 Mayıs Pazartesi günü YSK, oy çokluğu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinin yenilenmesi konusundaki kararını vermiştir. Bize göre usulsüzlükler bu kadar açıkken, sürecin bu kadar uzamasına gerek yokken Milliyetçi Hareket camiası olarak konuya dair görüşlerimizi usulünce paylaştık; YSK'nın vereceği karara olan saygımızı ve yüksek yargının söyleyeceği son sözü herkesin kabul etmesi gerektiğini ifade ettik.

Kararın açıklanmasından önce CHP sözcüleri ve yöneticilerinin ağızlarından tükürükler çıka çıka YSK üyelerini baskı altına almaya çalışması, seçimin yenilendiği takdirde demokrasinin sekteye uğrayacağı tarzındaki sözleri; demokrasiyi ipotek altına alma gayretlerinin bir ürünü olarak demokrasi tarihimizdeki lekeli yerini alacaktır. CHP yöneticilerinin anladığı haklılık, sesin çok çıkmasıdır. Eğer öyle olsaydı ormanda daima eşeğin sözü geçerdi.

Tencere tavalarla kuru gürültü yaparak "Gezi"cilere, seçimi boykot söylentileriyle PKK'ya, "Her şey çok güzel olacak." sloganıyla "FETÖ"ye sinyal veren Cumhuriyet Halk Partisi; 7 Kocalı Hürmüz'e dönmüş durumdadır. CHP'nin dönmediği tek yön ise millettir. Milleti arkasına almak yerine, millete sırtını dönen ve milleti hedef alan bu anlayışın siyasette yeri yoktur. Siyasetten çekilip bölücülere öncü olmayı politikalarının temeline koyanlar çoktan iflas etmiştir. İflas etmiş olanların Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı'nı yok sayması ise tavşanın dağa küsmesinden de gariptir."

CHP'lilerin kendilerini savunma biçiminin de yanlış olduğunu kaydeden Büyükataman, "Seçmenin iradesine yapılan operasyon bu kadar açıkken CHP'nin tek savunması "Bu usulsüzlükleri biz mi yaptık?" olmaktadır. "Usulsüzlük yok." diyemeyenler "hak, hukuk, adalet" sözlerinin arkasına sığınarak "haksızlığı, hukuksuzluğu ve adaletsizliği" meşrulaştırmaya çalışmaktadır. Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle CHP, atı arabanın ardına koşmaktadır.

CHP her ne kadar "Bizim yapmadığımız hukuksuzluk yüzünden, kazandığımız seçim neden iptal ediliyor?" gibi ucube bir savunmanın ardına sığınsa da bu panik ve telaş hâlleri şüphe uyandırmaktadır. Abdestinden şüphesi olmayanın namazından da şüphesi olmamalıdır. Dikkati başka yöne çekmek için çaba sarf eden CHP ve çığırtkanları, iş üstünde basılmış suçlu psikolojisi ile davranmaktadır. YSK'nın 7 üyesinin isimlerini tek tek yuhalatan ve toplum karşısında hedef gösterip çete diyerek kantarın topuzunu kaçıran Kılıçdaroğlu panik hâlinde ne söylediğinden bihaberdir" şeklinde konuştu.

Büyükataman konuşmasına şöyle devam etti:

"Hedef şaşırtmak isteyenlerin yedek kuvvet olarak Eski Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ı devreye sokması kendileri adına büyük bir hezeyandır. 367 rezaletiyle Türkiye'yi oyalayan, seçime sebebiyet veren hatta Sayın Genel Başkanımız kilidi çözmese idi yeniden seçime gitmeye hazır olduklarını beyan edenler, dün engelledikleriyle bugün kol koladır. "Prenses'in Gül"ü hem korkaktır hem de şansını yeniden denemekten vaz geçmemektedir. Sinsice tezgâhlar kurma peşinde koşmaktadır.

Stratejik derinlikle bugün ülkemizde misafir ettiğimiz ve CHP'li Belediye Başkanlarının aç bırakmakla tehdit ettiği Suriyelilerin müsebbibi olan eski Başbakan'ın yeni bir stratejik derinlikle CHP saflarında yer alması sonun başlangıcını, gelebilecek felaketleri göstermesi adına manidardır.

Hele ki Apo'ya temiz kâğıdı vermek için gözyaşı döken, Paris'te gebertilen PKK'lılar için üzülen sulu göz Arınç'ın "İnsanın böyle dostu varsa düşmana gerek." yok dedirten çıkışları demokrasi adına olmadığına göre ne adına olduğu belli değil midir?

Bugün İstanbul'da "Her şey çok güzel olacak." diyenler ile 2009'da sözde açılım sürecini başlatırken "Güzel şeyler olacak." diyen zihniyet aynı zihniyettir. 2009'da Abdullah Gül güzel şeyler olacak dedikten sonra ülke olarak gün yüzü görmedik. FETÖ'cü Emre Uslu'nun "Güzel şeyler olacak." sözlerinin ardından bunların "güzel çocuklar" dedikleri teröristler 15 Temmuz'da milletin hem iradesine hem bedenine bomba yağdırdı. Daha sonra Yenikapı ruhu ile hepsi karanlık odalarına çekildi. Şimdi yeniden gemi azıya almış görünüyorlar. Yeni bir felakete Milliyetçi hareket olarak geçit vermemek için hazır ve kararlıyız.

Bir yandan Abdullah Gül, bir yandan Davutoğlu, bir yandan Arınç sistemli bir şekilde Türk siyasetini yeniden dizayn etme gayretine girişmişlerdir. Türk milleti bu tiyatroyu daha önce izledi. Bunlara ağzının payını verdi, yeniden vermek için 23 Haziran'ı fırsat bilmektedir.

YSK'nın kararına yönelik ABD'den gelen haddini aşan sözlere karşı Cumhuriyet Halk Partisinden henüz bir kınama gelmemiş olması da manidardır. Sosyalist Enternasyonel'de Türkiye'yi eleştirenlerin, ABD'nin Türk yargısının kararına karşı haddini aşan sözlerine ses çıkarmayanların "tam bağımsız Türkiye" sözleri "Önde T.C. tabelasını asıp arkada 'YPG bize mi saldıracakmış?' diyerek tıkır tıkır karanlık işlerine bakmalarına" benzemektedir.

Türk milleti müsterih olsun, CHP'nin bugünkü hâline üzülsün ancak kederlenmesin. Milliyetçi-Ülkücü Hareket var olduğu müddetçe Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülküsü ve ülkesi ilelebet payidar kalacaktır.

Belli mihraklar; TV'lere ambargo koyan CHP sözcülerinin çirkin seslerinden kendileri de rahatsız olmuş olacak ki ses güzelliğinden başka sermayesi olmayan şarkıcıları devreye sokmuş durumdalar. Yine göz zevkine muhalefet eden CHP sözcülerinin yerine oyunculuklarından başka sermayesi olmayanları sürmesi manidardır. Hele bu isimlerin Ekrem İmamoğlu'nun konuşmaya çağırmasıyla planlı bir saldırı başlatması bir kısım eğlence camiası adına ciddi sorgulamaların yapılması gerektiğini göstermektedir.

Geçmişte "Dağdaki çobanla benim oyum bir mi olacak?" diyecek kadar demokrasiden ve toplumsal değerlerden uzak olan ve toplumdan kopuk yaşayan bu tiplerin toplum adına söz söylemesi kabul edilir türden değildir. Yeni Atila Taş özentileri ile karşı karşıyayız.  Müsterihiz ki tüm bu gelişmeler, aziz Türk milletinin gözleri önünde cereyan etmektedir.

TV'lerde, radyolarda, sosyal medyada sürekli olarak baskın gözüküp halkın duygularını, düşüncelerini yönlendireceğini zannedenler hüsrana uğrayacaktır. Türk milletinin iradesinin önünde hiçbir gücün durması mümkün değildir."

GÜNCEL
YeniDönem 10. yılını kutluyor!
YeniDönem 10. yılını kutluyor!
GÜNCEL
Bursaspor taraftarı tesisler önünde toplandı!
Bursaspor'un Spor Toto Süper Lig'e veda etmesinin ardından Bursaspor taraftarı, yöneticileri prot...
GÜNCEL
BSMMMO'da seçim heyecanı sona erdi! İşte ipi göğüsleyen isim...
Bursa Serbest Muhasebecileri Mali Müşavirler Odası'nda seçim heyecanı sona erdi. 5 bin 21 üyesi o...
SPOR
Bursaspor yönetimi kongre kararı aldı!
Spor Toto Süper Lig'in kapanış haftasında Evkur Yeni Malatyaspor'u deplasmanda 2-1 mağlup etmesin...
SPOR
Bursaspor taraftarları öfkeli! Ali Ay'a saldırı girişimi...
Bursasporlu taraftarlar takımın küme düşmesinin ardından Ali Ay'a büyük tepki gösterdi. Birkaç ta...
SPOR
'7 haftada kariyerim bitti' diyen Mesut Bakkal, istifa etti!
Spor Toto Süper Lig'e veda eden Bursaspor'da Teknik Direktör Mesut Bakkal maç sonu yaptığı açıkla...
Köprüyle evlenen kadın: 'O yakışıklı, güçlü ve dayanıklı'
Eski Yenişehir Hastanesi adliye olacak!
Bursa'da filmleri aratmayan kovalamaca! Polisler Elmasbahçeler'de sıkıştırdı
Ebru Gündeş yeni şarkısının klibini iznik'te çekti!

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da 3 hastane Şehir Hastanesi'ne taşını...

TÜİK verilerine göre Bursa'nın kişi başına düşen dok...

Bursa'da Suriyeli dehşeti! 14 yaşındaki çocu...

Bursa'da 14 yaşındaki bir çocuk, ülkesindeki iç sava...

Bursa'da Suriyeli dehşeti! 14 yaşındaki çocu...

Bursa'da 14 yaşındaki bir çocuk, ülkesindeki iç sava...

Bursa'da işçi servisi devrildi! Çok sayıda y...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde işçileri taşıyan midibüsü...

Bursa'da otobüs şoförü ile yolcu birbirine g...

Bursa'da bir yolcu ile otobüs şoförü bilinmeyen bir ...

Bursa'da 32 yıldır dağlarda yaşıyorlar: 'İns...

Bursa'da yaşayan çoban çift ormanları evleri olarak ...

İslam'a en uygun yaşayan ülkeler listesi açı...

ABD'deki George Washington Üniversitesi'nden iki aka...

Bursa'da kahreden son! 4 yaşındaki Yasin oto...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, sokakta oynarken halk ot...

Bursa'da 'Helal olsun' dedirten etkinlik! 3 ...

Yeşilova Mahallesi esnafı ve sakinleri topladıkları ...

Türkiye'yi ayağa kaldıran katliamın detaylar...

Eskişehir Osmangazi Üniveristesi'nde (ESOGÜ) 4 kişin...

Bursa'nın göbeğinde 2 kişiyi öldüren zanlı: ...

Bursa'da alacak verecek meselesi yüzünden baba oğlu ...

Bursa'da silahlı saldırı! Sokak ortasında ku...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir kişi, sokak ortasında...

Bursa'da otobüste panik anları! Yolcu kriz g...

Bursa'da özel halk otobüsüne binen yaşlı adam kalp k...

Bursa'da sokak ortasında 8 kurşun: 'Bana küf...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir kişi, kendisine küfür...

Bursa'daki 19 Mayıs yürüyüşüne damga vuran g...

Bursa'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bay...